Демократи та республіканці у Палаті представників призначили голосування про допомогу Україні

Палата представників Конгресу призначила голосування щодо виділення нового пакету допомоги Україні. Важливе процедурне рішення, без якого було неможливо винести на голосування закон про підтримку Києва, підтримали як республіканці, так і демократи.

Як повідомляє авторитетне видання The Hill, за призначення голосування висловилися 316 конгресменів, а 94 виступили проти.

Таким чином Палата представників розгляне чотири закони про допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню у суботу ввечері.

Закон передбачає виділення Україні допомоги на суму 61 млрд доларів, більшу її частину буде спрямовано на військові цілі. Київ неодноразово заявляв, що така допомога терміново потрібна ЗСУ і без неї Україна може програти у війні з Росією.

Винесення закону на голосування підтримали демократи, які зазвичай не голосують за процедурні питання, пропоновані республіканцями. Зараз у Палаті представників більшість належить Республіканській партії: має 217 місць (при 213 голосах у демократів).

The Hill пише, що таким чином Палата представників «подолала ключову процедурну перешкоду — і цьому допоміг нечастий крок із боку партії меншості, який забезпечив просування пакету на тлі запеклого протистояння консерваторів».

Читайте також: Шмигаль: надання допомоги Україні підтримують обидві партії в США

Проти пакету допомоги Україні виступають деякі вкрай праві конгресмени, близькі до колишнього президента США Дональда Трампа, який знову балотується на посаду голови Білого дому.

Закон про продовження підтримки Києва залишався заблокованим у Конгресі з кінця минулого року.

Призначений прихильниками Трампа речник Палати представників Майк Джонсон відмовлявся виносити його на голосування, однак у квітні він змінив свою позицію.

«Я думаю, що краще відправити в Україну набої, ніж американських хлопців, сказав Джонсон в інтерв’ю телекомпанії Newsmax у четвер. — Ми не хочемо присутності в зоні конфлікту наших військових і ми можемо це запобігти, якщо дотримаємося Путіна».

Минулого тижня Трамп підтримав Джонсона, коли провів із ним зустріч — і це зміцнило позиції спікера, зазначає The Hill.

До цього найрадикальніші прихильники Трампа погрожували відправити Джонсона у відставку, якщо він винесе питання про підтримку України на голосування.

«П’ятничне двопартійне голосування щодо розгляду пакету іноземної допомоги — так само як рішення Джонсона ризикнути своїм постом і винести його до зали засідань — говорять про те, що обидві партії розуміють, наскільки терміново це необхідно, — пише The Hill. — В України закінчуються запаси зброї, а Ізраїль зазнає іранських ударів».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2024-04-20