Дієтолог розкрив принципи харчування для продовження життя

riba_pomidori

Принципи харчування для продовження життя розкрив у своєму відеоблозі доктор медичних наук, лікар-дієтолог та психотерапевт Михайло Гінзбург. Він перерахував продукти, що впливають на довголіття. 

«Як не старіти занадто швидко, зберігати активність та ефективність навіть у похилому віці? Насамперед потрібно уповільнити появу вікових змін, обмеживши калорійність харчування», – заявив експерт.

За його словами, будь-яка людина, яка вживає надмірну кількість цукру та жиру, переїдає, тому що солодкі та жирні продукти заважають їй контролювати свою ситість. Їхню кількість у раціоні варто скоротити по максимуму.

Щоб знизити калорійність страв, також можна відмовлятися від деяких прийомів їжі, їсти малими порціями, рано вечеряти.

«Корисно вживати якнайбільше овочів та зелені в кожен прийом їжі. Вони містять багато корисних речовин, але при цьому мало калорій. Їхній обсяг заповнює шлунок, і ми менше хочемо їсти, тому що місця для нової їжі вже немає», – зазначив Гінзбург.

Дієтолог розповів, що на тривалість життя негативно впливають продукти з високим глікемічним індексом — солодощі, білий хліб, картопля, рис. Їхнє вживання після 40 років підвищує ризик розвитку вікових хвороб, включаючи пухлину.

«Усі ці продукти легко замінити кориснішими. Можна їсти смакота з цукрозамінників, а хліб — з непросіяної муки. Рис можна замінити гречкою чи вівсянкою, а картопля — овочами чи бобовими», — розповів лікар.

З раціону також варто прибрати погані жири – наприклад, олію. Його можна замінити на оливкове та кокосове.

«У другу половину життя намагайтеся споживати менше тварин білків. Зокрема, червоного м’яса та виробів із нього — сосисок, сардельок, ковбас. Їх можна замінити м’ясом птиці та жирною морською рибою», — закликав фахівець.

Він також порадив пити біодобавки – вітаміни групи В, D, магній та селен, навіть якщо всього цього достатньо в їжі.

Підсумовуючи, Гінзбург назвав топ продуктів для довголіття, це: морська риба, кисломолочні продукти, гарні крупи (гречка, вівсянка, перловка), грубий хліб, зелень, овочі, ягоди, фрукти, горіхи, насіння, східні приправи.

Раніше Гінзбург порадив чоловікам скоротити споживання солі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2023-10-13