Експерт ISW соромить політиків США та Європи за суперечки про допомогу Україні: «Покоління Другої світової прийшло б від вас у жах»

Нинішньому покоління американських та європейських політиків слід взяти приклад із їхніх попередників, які перемогли у Другій світовій війні, і набагато рішучіше, без роздумів у дусі «а як відповість Путін?», допомогти Україні перемогти. З таким закликом виступив старший науковий співробітник Інституту вивчення війни, відставний американський генерал-лейтенант Джеймс Дубік. 

«Ті, хто воював, а потім побудував Європу, яку більшість із нас успадкували, сьогодні жахнулися б від того, що надто багато лідерів і громадян Америки не хочуть підтримувати Україну», — пише військовий і філософ Джеймс Дубік.

Американець Дубік відштовхується від рішення Конгресу виключити допомогу Україні з тимчасового бюджету і спочатку звертається насамперед до американських політиків, але потім пише і про них, і європейців.

«Сполучені Штати, НАТО та інші союзники мають підтримувати Україну, щоб злочини Путіна не залишилися безкарними. Таке завдання було б цілком зрозуміле нашим попередникам часів Другої світової війни. Але, схоже, занадто багато нинішніх американських лідерів дають слабину перед чотирма завданнями, що стоять перед ними», — пише експерт ISW.

По-перше, на його думку, слід продовжувати допомагати Україні доти, доки вона не вижене путінські війська.

«Путін не має наміру закінчувати війну, якщо його не змусити. З огляду на поганий стан російських військ він у військовому сенсі ледве тримається і розраховує на те, що потік допомоги Україні від США і НАТО почне пересихати. Зменшуючи допомогу Україні, Конгрес США прямо допомагає Путіну у його прагненні розколоти альянс», — пише Дубік.

По-друге, на його думку, західні союзники мали б уже давно почати швидко давати Україні всю необхідну зброю, а не вагатися місяцями в роздумах.

«Путін не може розширити масштаб війни, він ледве тримається в обороні […] контрнаступ [українців] був би набагато потужнішим і, можливо, йшов би швидше, якби союзники залишили свої самими ж вигадані страхи щодо того. що Росія може зробити і планували б постачання на основі того, що українці мають зробити», — вважає відставний генерал-лейтенант.

Третє та четверте завдання, на його думку, це економічна допомога Україні в ході війни та підготовка до протидії підривним діям путінської Росії після закінчення війни.

«Якби голоси „найбільшого покоління” [західних лідерів часів Другої світової та після неї] могли нашіптувати пораду сьогоднішнім лідерам, то цією порадою могло б бути: „Закінчуйте цю війну, доки вона не розрослася. Вам може здаватися, що це важко, але потім може бути ще гіршим. Світ потребує лідерства Америки — тож будьте лідерами!“

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2023-10-06