Еквадор передумав постачати російську техніку США

vertoleti

Еквадор скасував своє рішення про постачання російської техніки США, повідомив посол РФ Володимир Спринчан за підсумками переговорів із президентом Даніелем Нобоа. За його словами, формально про це буде оголошено наступного тижня. Як розповів російський дипломат, пан Нобоа обіцяв вжити зусиль, щоб зняти занепокоєння з приводу імпорту бананів. РФ зняла обмеження на їхнє ввезення напередодні, 16 лютого. 

Зустріч посла РФ та президента Еквадору відбулася у п’ятницю. Сторони «обговорили поточні двосторонні відносини з акцентом на деякі ускладнення, що виникли останніми днями між країнами». Пан Нобоа сказав, що його країна з огляду на її нейтральний статус і постійне членство в ООН не може дозволити «втягнути себе в конфлікт на будь-якій стороні».

«Позиція Еквадору — не спрямовувати зброю та боєприпаси до гарячих зон, а сприяти врегулюванню конфліктів мирним шляхом, дипломатичними інструментами»,— сказав Спринчан. Він підтвердив, що це означає відмову Еквадору передавати російську техніку США.

За словами російського дипломата, президент Еквадору подякував Москві за «позитивну реакцію» щодо спільного пошуку виходів із ситуації з обмеженням імпорту бананів. Він запевнив, що з еквадорського боку «буде зроблено всі зусилля, щоб зняти всі занепокоєння російської фітосанітарної влади».

Даніель Нобоа в січні заявив про плани віддати США військову техніку російського та українського виробництва для одержання нової техніки на $200 млн. Він припускав, що застаріле обладнання Вашингтон надалі може відправити на Україну. Росія попередила Еквадор про неприпустимість таких дій і наголошувала, що це може призвести до негативних наслідків у двосторонній співпраці. Президент у відповідь на претензії назвав техніку брухтом.

Приблизно через місяць після того, як пан Нобоа розповів про плани з військової техніки, Россільгоспнагляд попросив Еквадор призупинити сертифікацію бананів п’яти експортерів через виявлення в продукції багатоїдної мухи-горбатки. Міністр зовнішньої торгівлі Еквадору Сонсолес Гарсія говорила, що рішення торкнулося 25 тис. робочих місць та більше 3 тис. дрібних виробників. 2023 року Еквадор експортував 6,5 млн т бананів, 21% — до Росії. 16 лютого Россільгоспнагляд зняв часткову заборону під гарантії наглядових служб Еквадору.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2024-02-17