Фельдшер перерахувала небезпечні симптоми ГРВІ, що потребують госпіталізації, у дітей

Немовлят у віці до трьох місяців із високою температурою (38 градусів за Цельсієм і вище) та лихоманкою необхідно госпіталізувати, щоб знизити ризик виникнення ускладнень, попередила фельдшер Катерина Синіцина. У своєму Telegram-каналі вона перерахувала й інші небезпечні симптоми ГРВІ, за яких необхідно викликати швидку допомогу та збиратися до лікарні. 

Синіцина розповіла, що бригади швидкої допомоги часто стикаються з батьками, які неадекватно оцінюють стан здоров’я дітей. Одні вимагають доставити дитину до лікарні зі звичайною застудою, інші відмовляються від госпіталізації за наявності у маленького пацієнта симптомів хвороб, які потребують хірургічного втручання.

За словами фельдшера, є конкретні симптоми тяжкого перебігу ГРВІ, які потребують невідкладної допомоги медиків. Окрім немовлят із високою температурою, до лікарні мають забирати дітей, які самі вже не можуть пити, смоктати груди, у яких спостерігається підвищена сонливість або вони непритомніють. Швидку необхідно викликати, якщо дитині будь-якого віку важко дихати, вона має ціаноз, або ознаки проблем із серцем.

“Госпіталізація дітей із назофарингітом, ларингітом, трахеобронхітом без супутніх небезпечних ознак недоцільна”, – додала вона.

Діти з фебрильною лихоманкою через стрибки температури та підозру на бактеріальну інфекцію мають лікуватися у стаціонарі, продовжила фельдшер. Наявність у них млявості, сонливості, відсутність апетиту та відмова від пиття, а також блювання є показанням до госпіталізації. Проте лихоманка за відсутності інших симптомів у дітей віком від трьох місяців не є показанням для виклику швидкої допомоги, попередила Синіцина.

Батьки повинні не роздумуючи викликати бригаду невідкладної медичної допомоги, якщо дитина при диханні роздмухує ніздрі і киває головою в такт кожному подиху, попередила фельдшер. Насторожити має і кількість зітхань більше 60 на хвилину у немовлят і понад 40 разів на хвилину — у дітей старших за рік, а також сатурація (насичення крові киснем) менше 92 відсотків.

“Діти зі складними фебрильними судомами тривалістю понад 15 хвилин та повторювані більше одного разу протягом 24 годин госпіталізуються на весь період лихоманки”, – розказала фахівець.

Якщо судоми через високу температуру траплялися у дитини лише раз на добу, тривали не більше 15 хвилин і завершилися до моменту приїзду до лікарні, її все одно має оглянути лікар. Фахівець повинен виключити наявність нейроінфекції та інших причин судом. Однак залишати дитину в стаціонарі в даному випадку немає сенсу, підсумувала Синіцина.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2022-12-05