Google виведе в космос супутник для моніторингу витоків метану

Google виведе на навколоземну орбіту супутник для моніторингу шкідливих викидів. Про це повідомляється в офіційному блозі американської корпорації. 

Роботи ведуться у співпраці з екологічною організацією Фонд захисту навколишнього середовища (EDF). Для фіксації витоків метану фахівці компанії разом із вченими Гарварду та Смітсонівського інституту розробили алгоритми на базі Google Cloud. Штучний інтелект дозволить автоматично ідентифікувати з космосу об’єкти нафтогазової інфраструктури: трубопроводи та резервуари. Технологія допоможе виявити, на яких вузлах викиди парникового газу відбуваються найчастіше.

Запуск супутника призначено на березень 2024 року. У космос його доставить ракета SpaceX Falcon 9. Система вимірюватиме рівень метану в найбільших нафтогазових регіонах світу 15 разів на день. Результати моніторингу будуть розміщені у відкритому доступі.

Раніше посланник Нідерландів із кліматичних питань визнав, що королівство, будучи однією з найзеленіших країн світу, не зможе відмовитися від газу і після 2050 року.

Для того, щоб досягти нульових шкідливих викидів, Нідерландам доведеться підвищити ефективність захоплення вуглецю або знайти інші екологічно чисті енергоджерела.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2024-02-15