Єврокомісія попередила про конфлікти у ЄС через воду. Що чекає на Європу до кінця століття?

zasuha

Країни Євросоюзу можуть ворогувати через брак водних ресурсів. Про це йдеться у конфіденційному документі Європейської комісії (ЄК), який вивчило видання Politico. За даними ЄК, часті посухи можуть скоротити економічне зростання ЄС на сім відсотків до кінця сторіччя. 

Дефіцит води може вдарити по інфраструктурі, здоров’ю та економіці

Попередження про можливі конфлікти через брак води є частиною комюніке Єврокомісії, в якому європейські країни покликатимуть прискорити підготовку до боротьби зі зміною клімату.

У документі, на який посилається видання, йдеться про те, що комісія ЄК вважає дефіцит води проблемою, яка загрожує майже кожному аспекту життя: їжі та воді, інфраструктурі, економічній діяльності та здоров’ю.

«Ці ризики можуть виявлятися у різних формах, у тому числі у підвищеній конкуренції за водні ресурси та конфлікти всередині та між державами через транскордонні водні ресурси», — йдеться у зверненні.

У документі вперше фігуруватиме європейська оцінка кліматичних ризиків, що ґрунтується на звіті агентства з навколишнього середовища (ЄАОС). У тому числі посухи, повені, лісові пожежі, хвороби, збитки інфраструктурі та інше. Згідно з оцінкою ЄК, до 2100 року погіршення кліматичної ситуації скоротить економічне зростання ЄС на сім відсотків.

Конфлікти через воду вже було зафіксовано в деяких країнах

Деякі європейські країни зіштовхнулися із наслідками дефіциту води. Так, на початку лютого уряд іспанської Каталонії ухвалив рішення оголосити надзвичайну ситуацію на більшій частині регіону через посуху — це спричиняє обмеження на використання води. Лідер автономної спільноти Пере Арагонес заявив, що заходи торкнуться близько 6 мільйонів людей. Дефіцит води також призвів до конфлікту навколо річки Ебро між Каталонією та Арагоном.

У березні минулого року у Франції відбулися масштабні акції проти будівництва нових водоймищ. Протестувальники вважають, що це може зруйнувати сільське господарство. Для будівництва водосховища розміром 700 тисяч квадратних метрів для потреб сільського господарства у містечку Сент-Солін планується об’єднати 16 дрібніших водойм. Місцеві фермери зазначають, що цей захід буде вигідним для великого сільськогосподарського виробництва, а дрібніші господарства залишаться без води.

Ранее сообщалось почему в горных реках Карпат не хватает воды.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2024-03-07