Імунолог перерахувала способи захисту від сезонних хвороб

vakcina

Методи профілактики від поширених в осінньо-зимовий період інфекцій залежать від способу та ритму життя людини, розповіла лікар-імунолог. 

Тим, хто щодня користується громадським транспортом та працює у закритому приміщенні зі скупченістю співробітників, щоб захиститися від сезонних захворювань, фахівець порадила щеплюватися. Також, за її словами, вакцинацію показано літнім, дітям та людям з ослабленим здоров’ям.

«Якщо ви віддалено працюєте, ви не змушені в громадському транспорті кудись тягнутися рано, ви висипаєтеся, займаєтеся спортом, добре харчуєтеся і не курите, то, в принципі, можете не вакцинуватися. Ці фактори дуже сильно впливають на стан здоров’я та стан імунної системи», – сказала фахівець.

Вона додала, що сенс вакцинації полягає в тому, щоб не допустити поширення захворювання у згуртованих колективах: офісах, дитячих садках, будинках для людей похилого віку, армії. Віддальники ж не є рознощиками. Крім того, лікар зазначила, що щеплення не гарантує, що людина не заразиться, натомість після вакцинації вона може перенести захворювання у легшій формі.

Людям із захворюваннями бронхолегеневої системи та діабетикам імунолог рекомендувала своєчасно звертатися до лікарів для контролю перебігу захворювання.

“Потрібно, щоб лікар перевіряв наявність хрипів на даний момент до вступу в епідемію, тому що, якщо не буде досягнуто контролю за астмою або хронічним обструктивним бронхітом – це вже ризик того, що важче протікатимуть інфекції”, – пояснила вона.

У числі іншого терапевт порадила регулярно провітрювати приміщення та стежити за вологістю в ньому, особливо після подачі опалення. Справа в тому, що коли слизова носа пересихає, вірусу стає простіше проникнути в організм.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2023-09-19