Які бувають види будівельних риштувань? Як вибрати?

Риштування – це термін для тимчасової конструкції, на якій можна виконувати різні види будівельних робіт, наприклад, фарбування фасадів або стін. Вони безцінні в процесі будівництва. Риштування складаються з вертикальних і горизонтальних стовпів, на яких розміщуються платформи. Зазвичай вони виготовляються з металу, але можна зустріти і дерев’яні риштування.

Ви дізнаєтесь:

  • що таке будівельні риштування?
  • які види будівельних риштувань існують?
  • які риштування для фасадів будуть кращими?
  • якими мають бути риштування для цегляної кладки?

Основи роботи на висоті – для чого потрібні будівельні риштування?

Будівельні риштування — це спеціалізовані тимчасові споруди, які використовувалися в різних видах інвестицій протягом сотень років. Відомо, що зовнішній вигляд у них тепер зовсім інший, але це все одно є безумовною основою при роботі на висоті. Завдяки будівельним риштуванням працівникам, які виконують даний вид діяльності, забезпечується високий рівень безпеки. Зараз будівельні риштування найчастіше виготовляють з металу, але можна зустріти і дерев’яні риштування.

Щоб забезпечити найвищий рівень безпеки будівельників, на риштуваннях встановлені спеціальні сітки, поручні та бортики. Це зменшує ризик падіння інструментів або ємностей з фарбою з великої висоти, що вкрай важливо.

Риштування можна використовувати в багатьох ситуаціях – наприклад, коли ми хочемо відремонтувати дах, що протікає, або вирішуємо встановити металевий фасад на нашу будівлю. Варто відзначити, що будівельні риштування є безцінною підтримкою для багатьох людей, наприклад, тих, хто задається питанням, коли прибрати азбест, і тих, хто задається питанням, що робити, щоб теплоізоляція фундаменту була якомога кращою або що робити. зробити наше майно енергозберігаючим будинком.

Завдяки будівельним риштуванням співробітники мають вільний доступ до різних поверхів будівлі – це робить виконання окремих завдань набагато ефективнішим. Інше питання, звичайно, міркування безпеки. Будівельні риштування забезпечують найвищий рівень безпеки працівників. Варто відзначити, що відмінною рисою професійних будівельних риштувань є спеціальні огородження та захисні сітки, які ефективно захищають працівників від можливих падінь.

Також будівельні риштування полегшують виконання різноманітних робіт – транспортування матеріалів, інструментів та обладнання до певних місць відбувається набагато швидше. Використання будівельних риштувань є набагато кращим варіантом, ніж використання драбини, не лише з міркувань безпеки, але й через час, який знадобиться для виконання роботи таким чином.

Види будівельних риштувань

Які найвідоміші назви будівельних риштувань? Варто знати, що типи риштувань розрізняють за багатьма ознаками. А саме: через їх конструкцію, спосіб використання чи матеріал виготовлення. Серед інших ми виділяємо: самонесучі риштування, дерев’яні риштування, металеві риштування та ін.

Види риштувань:

  • Фасадні риштування. Їх також називають каркасними. Це плоскі конструкції, які за надзвичайно короткий час монтуються до стін будівлі та з’єднуються за допомогою анкерів. Це однозначно один з найпопулярніших видів риштувань. Вони використовуються на багатьох будівельних майданчиках, а також при штукатурці, фарбуванні або ізоляції будівель.
  • Самонесучі риштування. Цей вид будівельних риштувань є конструкцією, яка характеризується тим, що не потребує використання будь-яких додаткових опор. Вони характеризуються тим фактом, що вони несуть всю вагу, що випливає з їх маси, тому їх охоче вибирають багато інвесторів.
  • Мобільні риштування. Тип риштувань, який є чудовим вибором, коли робітникам доводиться дуже часто змінювати своє положення під час будівництва або під час виконання невеликих ремонтних робіт, які тривають дуже короткий час. Зазвичай це риштування з алюмінію, відносно легкого виду металу. Пересувні риштування обладнані колесами та платформами з поручнями. Такі риштування рухаються горизонтально, без необхідності розгортання окремих елементів.
  • Трубні та з’єднувальні риштування. Вони складаються із сталевих труб і з’єднань (поздовжніх, поперечних або поворотних), а також щитів, платформ і підпірних драбин. Для зведення такого типу будівельних риштувань потрібно витратити трохи більше часу, а в деяких випадках навіть необхідно заздалегідь підготувати проект. Перевагою трубних і з’єднувальних риштувань є те, що їх можна використовувати на будь-якому обраному будівельному майданчику, тому вони відносно популярні.
  • Дерев’яні риштування. Вони зустрічаються набагато рідше, ніж інші види риштувань. Усі види дерев’яних риштувань відрізняє те, що вони менш стійкі до погодних умов, ніж металеві, тому користуються значно меншою популярністю серед інвесторів.

Будівництво будинку – які риштування для фасадів краще?

Які фасадні риштування краще підійдуть при будівництві або ремонті будинку? Багато людей, які планують відремонтувати фасад, задають собі такі питання. Безумовно, найкращим варіантом для ремонту фасаду є, як випливає з назви, фасадні риштування, також відомі як каркасні або фасадні риштування.

Пересувні будівельні риштування також будуть хорошим вибором – особливо, коли працівникам доведеться часто змінювати посади та коли запланований час виконання роботи буде дуже коротким.

Вибираючи фасадні риштування, слід звернути увагу на ряд моментів. Перш за все, слід перевірити розміри будівлі, яку планується реконструювати. Також важливо вивірити ширину і висоту стін – тоді адаптувати риштування до специфіки будівельного майданчика буде набагато легше.

Те, що має відрізняти хороші фасадні риштування, це, звичайно ж, якість їх виготовлення. Конструкція повинна бути міцною, щоб витримати вагу працівників і обладнання, що зберігається на риштуваннях. Нашим пріоритетом має бути забезпечення найвищого рівня безпеки для всіх людей, які працюють над ремонтом.

Риштування для кладки цегли – яким воно має бути?

Якими мають бути риштування для кладки цегли? Якщо говорити про риштування для кладки цегли, то варто знати, що вибір наразі дуже широкий. Багато хто вибирає алюмінієві риштування – конструкції з алюмінію не тільки легкі, але й надзвичайно стійкі до погодних умов. До популярних алюмінієвих риштувань відносяться мобільні риштування. Їх можна легко транспортувати в будь-яке вибране місце – їх можна переміщати горизонтально, без необхідності розбирати їх окремі частини.

Ще один тип риштувань для цегляної кладки, який варто рекомендувати, це варшавські риштування. Вони складаються з невеликих деталей і дуже легко збираються – модулі таких риштувань складаються з двох вертикальних труб, з’єднаних двома більш тонкими.

Незалежно від того, які риштування ми виберемо для кладки цегли, ми завжди повинні звертати увагу на якість їх виготовлення та адаптувати їх розміри до поверхні, на якій будуть проводитися кладочні роботи. Це дозволяє скоротити непотрібні витрати.

Риштування для фарбування сходів

У деяких випадках фарбування сходів може бути надзвичайно складним, особливо якщо стеля висока. З цієї причини не варто вирішувати використовувати драбину під час фарбування – риштування є набагато кращим рішенням.

По-перше, з міркувань безпеки для фарбування сходів набагато краще використовувати будівельні риштування, ніж драбини. Риштування – абсолютно безпечна конструкція, по якій можна вільно пересуватися і фарбувати окремі частини стін. Завдяки цьому значно знижується ризик падіння.

Сам процес фарбування також набагато ефективніший і ефективніший на риштуванні, ніж на драбині, тому що вам не потрібно витрачати час на її постійне переміщення. Крім того, на риштуваннях є багато місця, де ми можемо розмістити всі необхідні матеріали – балончики з фарбою, пензлі та багато-багато іншого. Риштування також знижує ризик розливання фарби на сходах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2024-04-17