Якими санкціями США загрожують Китаю через Росію?

Ентоні Блінкен особисто попередить Китай про нові санкції через Росію. Як пише Financial Times, 24 квітня держсекретар США здійснить дводенний візит до КНР, де зустрінеться зі своїм китайським колегою, главою МЗС Китаю Ваном І. Як очікується, Блінкен повідомить про нетерпимість Вашингтона і його союзників, що зростає, до того, що Пекін відмовляється припинити поставки технологій. У Конгресі США днями також анонсували санкції проти «будь-якої китайської компанії», яка допомагає російському ВПК. Таким гравцям дадуть 180 днів на вихід з російського ринку. 

Основна претензія США до Китаю, пише Financial Times, це його подвійна гра. Пекін постачає в Росії технології подвійного призначення та одночасно намагається зміцнювати зв’язки із західними країнами. Це підриває європейську безпеку, повідомив заступник держсекретаря Курт Кемпбелл. За його словами, Вашингтон висловлює свої побоювання з цього приводу “дуже прямолінійно”.

Постачання китайських технологій Росії 19 квітня обговорили на саміті G7 на Капрі, повідомляє Al Jazeera. Міністри країн “Групи семи” заявили, що матеріали китайських компаній дозволяють Росії просувати своє військове виробництво. Блінкен попросив партнерів G7 активніше впливати на Пекін. А глава МЗС Німеччини Анналена Бербок закликала колег використати вплив на президента Росії Володимира Путіна.

Китайським компаніям дадуть півроку на те, щоб залишити російський ринок, зазначає South China Morning Post. Інакше бізнесу загрожуватимуть «повні блокуючі санкції». Таку умову передбачає новий законопроект, який 20 квітня представив республіканець Майк Галлахер, керівник спецкомітету Палати представників зі стратегічної конкуренції між США та Комуністичною партією Китаю. Білль підтримали обидві партії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2024-04-21