Кемерон: оголошувати, як Британія та Франція бачать застосування своєї ядерної зброї, поки що передчасно

Продовжуючи попередній пост про виступ міністра закордонних справ Великобританії Девіда Кемерона в Палаті лордів. Лорд Девід Оуен, який у 1970-і роки обіймав посаду міністра закордонних справ в урядах лейбористів, запитав міністра, чи не час Великобританії та Франції дати «вказівки» про те, як вони мають намір розпорядитися своєю ядерною зброєю.

Питання було довгим і формулювалося так: «У світлі майбутніх виборів у Сполучених Штатах і постійних нагадувань високопоставлених росіян, що в їхньому вторгненні в Україну слід застосувати ядерну зброю, чи не буде дуже добре, якщо глави французького та британського урядів зберуться разом, обговорять свої стратегії вибору цілей для ядерної зброї, які вони мають у Європі та дадуть деякі вказівки світові, Європі та насамперед росіянам про те, як вони ставляться до цих постійних згадок про застосування ядерної зброї в Україні?». 

Читайте також: Чеська ініціатива: вже зібрано достатньо грошей, щоб купити Україні 500 тис. снарядів

Кемерон подякував за запитання і зазначив, що ще 2010 року, коли він був прем’єр-міністром, він підписав угоду з Францією про співпрацю у сфері ядерної зброї — як її розробки, так і експлуатації. Кемерон зазначив, що він підтримує більш глибокий діалог із Францією на цю тему.

«Але я, як і раніше, наполягаю, що одна з цілей НАТО – це щоб американці в ній були, а росіян у ній було [це скорочена цитата першого генерального секретаря НАТО, британця лорда Ісмея, який до призначення сказав, що мета НАТО – „щоб Радянського Союзу в ній не було, американці в ній були, а німці не піднімалися. Я, як і раніше, вважаю, що це ключ до майбутнього НАТО», – наголосив Кемерон.

Можливість перемоги на листопадових виборах у США Дональда Трампа, який не приховує свого скептичного ставлення до НАТО, викликало у європейських союзників побоювання, що вони можуть опинитися у ситуації, коли їм доведеться протистояти російській агресії без підтримки США. Великобританія та Франція — єдині, крім США, країни НАТО, які мають ядерну зброю.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2024-04-17