Кінолог розвіяла міф про відданість собак

Міф про відданість собак розвіяла кінолог Катерина Гімазітдінова. За її словами, художня література та кіно створили невірне уявлення про характер та можливості вихованців. 

Експерт підкреслила, що мозок тварин влаштований інакше, і вони не можуть відчувати такі складні емоції, як образа, ревнощі, сором, збентеження, зневага, а також бути вірними та відданими.

«Собаки дуже прив’язані до своїх власників тому, що для них ми — члени їхньої зграї, з якими вибудовуються міцні зв’язки. До того ж, людина є джерелом усіх необхідних ресурсів: їжі, води, тепла, турботи. Але це не можна назвати відданістю чи вірністю в нашому, людському, сприйнятті», — пояснила фахівець, уточнивши, що при цьому у порід, виведених для охорони, служби та супроводу людей, орієнтованість на людину справді вища.

У приклад кінолог навела популярний фільм «Хатико», присвячений собаці, яка багато років чекала на померлого власника на залізничній станції.

«Насправді так демонструється не безмежна любов і вірність до господаря, а тяжкий випадок сепараційної тривоги та несамостійності. Собака прив’язався до тієї людини, яка забезпечувала її ресурсами. А єдине, чого навчив власник свого собаку — ритуал проводження та зустрічі на вокзалі», — пояснила вона поведінку тварини.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2022-11-26