Лікар перерахував правила падіння в ожеледь

Якщо падіння в ожеледицю не уникнути, необхідно швидко нахилятися вперед і розслаблювати тіло, щоб упіймати рівновагу та підвищити шанси встояти на ногах, закликав лікар-травматолог, який  перерахував інші правила, які допоможуть мінімізувати ризик травм при падінні на льоду. 

Якщо відновити рівновагу не виходить, фахівець рекомендує розслабити руки та ноги. Напружені кінцівки легше зламати, пояснив фахівець. При цьому під час падіння потрібно зігнути руки в ліктях та приземлитися на всю довжину від ліктя до кінчиків пальців.

Також слід витягнути шию вперед. Так ви захистите від удару потилиці.

Після падіння не можна різко рухатися та вставати, масажувати та нагрівати травмовані частини тіла, попередив лікар. Необхідно зорієнтуватися та дочекатися допомоги. А при сильному болю слід вирушити до травмпункту або викликати швидку допомогу, зазначив експерт.

Раніше травматолог-ортопед Максим Корольов попередив про небезпеку поширеної дії під час обмороження. Частини тіла, які зазнали обмороження, в жодному разі не можна обливати гарячою водою, спочатку потрібно використовувати рідину кімнатної температури, розповів фахівець.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2023-12-16