Лікар пояснив причини депресії наприкінці зими та назвав способи з нею впоратися

stres

Впоратися з сезонною депресією, що часто розвивається наприкінці зими, допоможуть світлотерапія, тривалі прогулянки на свіжому повітрі та ще кілька простих способів. Про причини сезонного розладу настрою та методи боротьби з ним розповів медичний психолог. 

Бєлов пояснив, що сезонний афективний розлад – одна з форм депресії – найчастіше починається в осінньо-зимовий період і особливо загострюється в лютому. Розвиток цього стану залежить від поєднання психологічних, біологічних та фізичних причин.

Основними факторами лікар назвав короткий світловий день, похмуре сіре небо, нестачу сонячного світла, авітаміноз та стресові ситуації. Також спровокувати сезонну нудьгу можуть малорухливий спосіб життя, порушення режиму праці та відпочинку, недотримання гігієни сну.

За словами Бєлова, розлад настрою чи депресивний епізод супроводжуються низкою характерних ознак.

“Людина скаржиться на поганий настрій, часткову або повну втрату інтересів та задоволення від життя та діяльності, відсутність енергії фізично. Іноді навіть за незначного зусилля настає втома. Є й інші симптоми, наприклад, погіршується пам’ять, з’являються складнощі з концентрацією уваги, знижуються самооцінка та впевненість у собі. Можуть з’явитися думки про селфхарм або суїцид, розвивається безсоння”, – каже фахівець.

Як впоратися із сезонною депресією

Психолог порадив насамперед не ігнорувати свій стан. Звичайно, збільшення тривалості світлового дня підвищує ймовірність, що симптоми депресії зникнуть, але, якщо все ж таки цього не сталося, необхідно звернутися за допомогою до фахівця.

Також впоратися із подібними розладами добре допомагає світлотерапія. За словами лікаря, її можна проводити і в домашніх умовах. Для цього необхідно придбати спеціальну лампу, яка випромінює світло яскравістю 10000 люкс. Включати її варто на 20-30 хвилин на день, краще вранці.

“У боротьбі із сезонною нудьгою допоможуть прогулянки — проводити на свіжому повітрі варто якнайбільше часу за будь-якої погоди. Слід збільшити фізичну активність, скоротити споживання солодощів, жирної та гострої їжі та припинити пити алкоголь. Замість них краще включити до раціону більше складних вуглеводів, овочів та фруктів червоного кольору (перець, буряк, яблука), вітамінів, особливо С, А та D”, – додав лікар.

Крім цього, психолог закликав під час депресивного епізоду не замикатися у собі та продовжувати спілкуватися з рідними та друзями. Також необхідно дотримуватися режиму праці та відпочинку. Якщо ці заходи не допоможуть, не варто зволікати з візитом до фахівця, підсумував він.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2023-02-28