Лікар розвіяла популярні міфи про інсульт

insult

Захворювання, що призводять до інсульту, помолодшали, відповідно, помолодшав та інсульт, розповіла лікар-невролог та розвіяла найпопулярніші міфи про інсульт. 

Лікар назвала міфом думку, що інсульт – захворювання літніх.

«Раніше вважалися молодими пацієнти з інсультом у 50-60 років. Нині цей вік нас уже не дивує. 40-річні вже далеко не рідкість, є й 30-річні пацієнти», — повідомила фахівець і закликала починати стежити своє здоров’я з молодого віку.

Інсульт не є спадковим, але його ризики генетично обумовлені

Сам інсульт не є спадковим, проте спадковий характер може мати захворювання, що його провокують. Серед них лікар назвала цукровий діабет, порушення ритму серця, підвищений холестерин, гіпертонію. Також, за її словами, до факторів ризику відносяться й інші спадкові захворювання, що призводять до підвищеної згортання крові, наприклад, тромбози вен нижніх кінцівок, тромбоемболія.

Різкий сильний головний біль – ознака лише одного типу інсульту

Різкий сильний головний біль, який ще називають громоподібним, справді є симптомом інсульту, але в основному геморагічного. Відчуття ніби вас раптом ударили по голові більш характерно для розриву судини, коли кров виливається у головний мозок, пояснила невролог.

Тіло також сигналізує про інсульт, коли, наприклад, раптом слабшає рука — почала випадати ложка, хоча проблем не було. Це й опущений кут рота. Це і відчуття оніміння половини тіла, неможливість вимовити чи сказати щось. Може змінитися, стати змащеною або незв’язною. Всі ці симптоми стосуються і ішемічного, і геморагічного інсульту.

З’ясувати, який саме інсульт стався, можна лише за допомогою КТ, тому за підозри в жодному разі не можна самостійно приймати будь-які препарати, застерегла фахівець.

«Якщо при ішемії дати таблетку, що знижує тиск, захворювання швидше сформується. Не можна давати аспірин — це може спровокувати чи посилити крововилив у мозок», — навела приклад лікар.

Думка про те, що вилікувати наслідки інсульту неможливо – помилка

«Повне відновлення в деяких випадках можливе, і чим молодший пацієнт, тим краще у нього реабілітаційний потенціал, тому що з віком у нас зменшується кількість нейронів», — підкреслила фахівець. За її словами, відновлення відбувається за рахунок нейропластичності головного мозку. Так, нейрони в епіцентрі інсульту гинуть, сусідні беруть він їх функції.

Якщо оперативно звернутися до медиків, можна встигнути зменшити область ішемії і відновлення відбудеться вже в першу добу.

«Ми можемо врятувати нейрони, які не потрапили до епіцентру, і симптоматики буде набагато менше. Ми це називаємо драматичним покращенням. Пацієнт тільки вчинив, ми оперативно знаходимо тромб, проводячи обстеження, подаємо пацієнта в операційну, хірурги видаляють цей тромб, і вже на операційному столі людина приходить до тями, у нього відновлюються рухи в руці, нозі, відновлюється мова. Зараз у Москві є такі можливості», – пояснила невролог.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2023-10-24