Лукашенко привіз Путіну нову карту із планом нападу на Білорусь і заявив, що вагнерівці рвуться на Варшаву

lukashenko

Олександр Лукашенко прибув до Росії на переговори із президентом Володимиром Путіним. Незабаром після їхнього початку було оголошено, що тривалість зустрічі вирішено збільшити – замість запланованих кількох годин переговори триватимуть два дні.

Російські та білоруські телеканали продемонстрували кадри початку зустрічі, на яких білоруський авторитарний лідер повідомив Путіну, що привіз карту, на якій, за його словами, зображено перекидання польських військ до кордонів Союзної держави.

«Вони почали підключати Польщу та активно підключають найманців. Я спеціально привіз вам карту про перекидання збройних сил Польщі до кордонів Союзної держави, про що ми говорили. Ми бачимо, готується ґрунт», – розповів Лукашенко Путіну.

Попередня карта, привезена Лукашенком на зустріч із Путіним на початку повномасштабного російського вторгнення у 2022 році з його коментарем “Я вам зараз покажу, звідки не Білорусь готувався напад”, стала джерелом незліченної безлічі карикатур та мемів у соціальних мережах.

У ході бесіди з Путіним у неділю Лукашенко (країни Заходу не визнають його легітимним керівником Білорусі) заявив, що найманці угруповання «Вагнер» просяться на захід «на екскурсію до Варшави», чим «напружували» його. За словами Лукашенка, він утримує їх у центрі країни, але найманці рвуться на південний схід Польщі, до міста Жешув.

Лукашенко стверджує, що вагнерівці нібито хочуть помститися Польщі за бої у Бахмуті, де використовувалась польська техніка.

Його заяви прозвучали на тлі прибуття до Білорусі великої групи бойовиків «Вагнер», які вирушили туди без озброєння і бойової техніки в рамках угоди з Путіним, досягнуто за результатами спроби заколоту, зробленого наприкінці червня засновником найманського угруповання Євгеном Пригожиним, а також повідомлень про завершення розміщення в Білорусі.

Ряд спостерігачів висловлюють побоювання, що у Кремлі можуть виношувати плани щодо проведення провокації «під чужим прапором» щодо Польщі чи балтійських країн з метою масштабування конфлікту та втягування до нього європейських держав.

Білоруський лідер також заявив Путіну, що розчленовувати Україну неприйнятно.

«Передача земель Польщі є неприйнятною. І, якщо потрібно буде західному населенню України, ми, звісно, їх підтримуватимемо. Я прошу, щоб ви обговорили та продумали це питання», – сказав він.

На відміну від керівництва Росії, жодна політична сила в Польщі не висловлювала жодних намірів щодо «розчленування України» чи будь-яких претензій на її територію.

На початку липня Польща перекинула на кордон із Білоруссю щонайменше 1000 військових та майже 200 одиниць військової техніки на випадок дестабілізації біля кордонів країни. Польсько-білоруський кордон патрулюють 5000 польських прикордонників та 2000 військових.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2023-07-23