Meta закриває мережу підроблених облікових записів. До чого тут Китай?

Материнська компанія Facebook Meta оголосила в середу, 3 травня, що вона знищила мережу з понад 100 облікових записів у Китаї, які видавали себе за організації в США та Європі та поширювали пропекінські точки зору.

Облікові записи Facebook та Instagram, які включали фіктивну новинну організацію та видавали себе за мозковий центр, ймовірно, використовували глибокі фейкові зображення, розроблені за допомогою штучного інтелекту, щоб зробити фейкові облікові записи легітимними, – уточнили в Meta.

Мережа, яка мала понад 15 000 підписників на платформах Meta, схоже, мала певні фінансові ресурси. В одному випадку люди, які стоять за обліковими записами, закликали до протестів у Будапешті проти Джорджа Сороса, філантропа-мільярдера та частої мішені правих груп, і опублікували в Twitter пропозицію заплатити людям за участь. Акаунти також пропонували платити позаштатним авторам за те, щоб вони долучилися до принаймні одного з його веб-сайтів.

Акаунти були переповнені прокитайськими коментарями, зокрема «застереженнями проти бойкоту Олімпійських ігор у Пекіні 2022 року; звинувачення у зовнішній політиці США в Африці» та «заяви про комфортні умови життя для уйгурів у Китаї», — йдеться у звіті Meta. Підроблені облікові записи також публікували «негативні коментарі про уйгурських активістів і критиків китайської держави».

Meta не пов’язувала мережу з китайським урядом, натомість заявила, що знайшла зв’язки з особами в Китаї, пов’язаними з технологічною компанією. CNN звернувся до компанії за коментарем. Meta регулярно фіксує приховані кампанії впливу та розкриває інформацію про них у квартальних звітах.

Усунення «сигналізує про зміну характеру» мереж впливу в Китаї, оскільки китайські оперативники використовують нові тактики, такі як створення підставної компанії, наймання позаштатних авторів по всьому світу та пропозиції вербувати протестувальників, Бен Німмо, керівник служби глобальної розвідки Meta повідомив журналістам у вівторок.

Хоча мережі загалом невеликі й їм важко створити аудиторію, «вони експериментують із різноманітними тактиками, і ми завжди хочемо стежити за цим», — сказав Німмо.

Тактика подібна до тієї, яку використовували російські оперативники під час президентської кампанії в США в 2016 році. Використовуючи підроблені особи та видаючи себе за представників американських політичних та активістських організацій, росіяни успішно вербували мимовільних американців для участі в політичних трюках.

За останні роки китайські оперативники «змінили свою позицію» від занепокоєння щодо того, що їх спіймають у впливі на вибори в США, до розгляду операцій впливу як ще одного інструменту поширення влади, сказав американський чиновник.

«Ми уважно стежимо» за китайськими операціями впливу на вибори 2024 року, сказав чиновник.

У звинуваченнях команди спеціального прокурора Роберта Мюллера в 2018 році детально описано, як дезінформація з Росії була спрямована на загострення існуючих розбіжностей у Сполучених Штатах.

Напередодні проміжних виборів у США 2022 року представники ФБР висловили занепокоєння тим, що китайські оперативники, схоже, беруть участь у «діяльності впливу в російському стилі», яка розпалює американські розбіжності. За словами представників ФБР, співробітники ФБР поширювали дезінформацію про чесність американських виборів, яка виникла в США під час сезону проміжних виборів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2023-05-03