Міністр енергетики Бельгії закликала ЄС обмежити імпорт російського газу

gts

Міністр енергетики Бельгії Ван дер Стретен вважає, що блок має відмовитися від імпорту російського палива з Москви до 2027 року, щоб не виявитися його «заручником», – пише The Financial Times.

За словами міністра, Бельгія входить до найбільших у світі одержувачів зрідженого природного газу з Росії завдяки своєму статусу транзитного вузла. Згідно з даними неурядової організації Global Witness, цього року ЄС імпортуватиме рекордні обсяги зрідженого природного газу з Росії в рамках зусиль з диверсифікації постачання трубопроводами. За цими даними, Бельгія – третій за величиною імпортер російського ЗПГ у світі. На долю Бельгії припадає 17% експорту російського палива, вона поступається лише Китаю та Іспанії.

Міністр енергетики заявила, що вона «невдоволена тим фактом, що російський ЗПГ все ще надходить до ЄС та через Бельгію». Вона зазначила, що лише 2,8% імпорту залишається Бельгії, а решта йде транзитом до інших країн. Бельгійський порт Зебрюгге – великий центр перевезення ЗПГ. Основні імпортери палива з Бельгії – Німеччина та Нідерланди.

За словами міністра, Бельгія підтримала б запровадження санкцій щодо російського ЗПГ, проте такий крок є малоймовірним і потребує підтримки всіх країн ЄС. “Найефективніше, що ми можемо зробити… полягає в тому, щоб відучити себе від викопного палива в цілому і переконатися в тому, що ми можемо самі контролювати енергію”, – заявила міністр.

Нещодавно запущений на заводі виробника клею Avery Dennison проект виробництва теплових батарей у бельгійському місті Тюрнхаут частково може допомогти скоротити річне споживання газу в Бельгії в середньому на 9%. Наприклад, проект міг би повністю замінити газ у найспекотніші місяці. ЄС виділив на виробництво теплових батарей €1,43 млн і профінансував виробництво 70% їхнього компоненту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2023-09-06