Nature Astronomy: в місці формування планет виявлена водяна пара

Дослідники виявили водяну пару в диску навколо молодої зірки, у тому місці, де можуть зароджуватися планети. Про зв’язок води з виникненням небесних тіл повідомляється у статті, опублікованій у журналі Nature Astronomy

Спостереження внутрішньої області протопланетного диска сонцеподібної зірки HL Tauri було проведено за допомогою комплексу радіотелескопів ALMA у чилійській пустелі Атакама. Ця система знаходиться на відстані 450 світлових років від Землі у напрямку сузір’я Телець. Виявилося, що диск містить утричі більше води, ніж у всьому Світовому океані Землі.

Значну кількість води було виявлено у регіоні, де потенційно могла формуватися планета, утворюючи розрив у диску. Вважається, що подібні розриви утворюються в багатих на газ і пил дисках в результаті обертання молодих планетоподібних тіл у міру накопичення матеріалу. Це говорить про те, що водяна пара може вплинути на хімічний склад планет, що формуються у цих регіонах.

Астрономи вважають, що там, де досить холодно, щоб вода могла замерзнути на частинках пилу, накопичення матеріалу відбувається більш ефективно, що є ідеальними умовами для формування планет.

Раніше повідомлялося, що електрони магнітосфери Землі утворюють молекули води на Місяці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2024-03-01