Опубліковано нові плівки Богуслаєва: Президент “Мотор Січ” блокував передачу вертольота ЗСУ

boguslaev

Екс-президент Мотор Січ Вячеслав Богуслаєв блокував передачу вертольота розвідникам, повідомляють схеми у своєму розслідуванні опублікованому на YouTube. У скандальних записах “засвітився” запорізький нардеп – Генадій Касай. Незважаючи на звинувачення, Богуслаєв наполягає на своїй невинності і просить… передати себе росіянам як обмін. 

Нагадаємо, 22 жовтня 2022 року СБУ провела обшуки у президента АТ “Мотор Січ” В’ячеслава Богуслаєва та затримала його. Пізніше повідомили, що його підозрюють у колабораціонізмі та співпраці з РФ. А вже через два дні СБУ опублікували аудіозаписи, які доводять, що Богуслаєв співпрацював з Росією до та під час повномасштабної війни.

Увечері 24 жовтня 2022 року Шевченківський суд у Києві обрав Богуслаєву запобіжні заходи – два місяці в СІЗО. В Офісі Президента України також прокоментували резонансне затримання та допустили його можливий обмін на українських військових, яких Росія тримає в полоні.

Розслідувачі верифікували нові записи за допомогою незалежної американської експертизи. За даними Схем, у квітні 2022 року Головне управління розвідки звернулося до “Мотор Січ”, щоб забрати вертоліт Мі-2 на потреби оборони України. Однак, якщо судмти за записами розмов Богуслаєва, він вимагав зірвати процес — зокрема, пошкодити гелікоптер та сховати запчастини, не віддавати представникам розвідки документацію та таке інше.

28 березня Богуслаєву повідомили про нову підозру у цій справі.

“Ти розладь РДЦ [регулятор двигуна цифровий] на цьому гелікоптері. Розлад там РДЦ, щоб вони не злетіли – і все… Лопаті важко сховати, а агрегати зніміть, все поховайте, бл***”, – розпоряджався по телефону Богуслаєв 21 квітня 2022 -го. Богуслаєв спілкувався з цього питання з директором з маркетингу та торгівлі “Мотор Січі” Павлом Касаєм (братом нардепа Геннадія Касая), головою підрозділу підприємства Ігорем Костюком, конструктором Романом Мироненком, головою компанії “АгроавіаДніпро”, на території якої знаходився гелікоптер, Олександром Понік також співробітником обслуговуючої компанії Олександром Корнієнком, повідомляють “Схеми”.

“Поводьтеся жорстко, нічого там не кланяйтеся, не просіть, щоб вони знали, бл***… А гелікоптер треба забрати”, – заявляв у розмовах Богуслаєв.

У розслідуванні також сказано, що тодішній директор Мотор Січ хотів заблокувати передачу Мі-2 за допомогою народного депутата від Слуги народу Геннадія Касая (до речі вихідця з Мотор Січ). При цьому нардеп не дав журналістам коментар. Судячи з записів, Богуслаєву у його зусиллях допомагала Наталія Ульяненко, яка керувала київською філією “Мотор Січ” та була радницею начальника Генштабу на громадських засадах.

Журналістам вона заявила, що Богуслаєв “просто так не міг дати команду не віддавати гелікоптер”, а вона не пам’ятає про свою причетність до процесу. За словами Ульяненко, зараз вона продовжує працювати на “Мотор Січі”. На даний момент – на посаді радниці нового керівника. При цьому Богуслаєв визнавав, що ГУР мало право вилучити гелікоптер.

Розвідники також склали акт щодо подальшої компенсації. Незважаючи на спроби тодішнього директора, ГУР вдалося забрати гелікоптер “Мотор Січі” на потреби армії, пишуть “Схеми”. Журналісти також показали документи, судячи з яких, Богуслаєв хотів продати військовослужбовцям гелікоптери, хоча щонайменше один із них був… небезпечний для експлуатації.

У суді Богуслаєв пояснював зняття деталей “звичайним робочим процесом” та заперечував свою провину. Нагадаємо, що на останньому судовому засіданні у березні його арешт продовжили до 27 травня. Також Богуслаєв написав листа на ім’я глави Офісу Президента України та пропонує себе в обмін росіянам.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2023-05-11