Прості способи підняти собі настрій: швидка допомога за 15 хвилин та заходи профілактики

schastie

Про користь позитивних емоцій відомо давно: згідно з дослідженнями, якщо людина частіше почувається щасливою, ніж нещасною, її самопочуття, сон, апетит, стресостійкість і працездатність набагато кращі. Більше того: в 2006 році вчені зі США встановили, що люди, які почуваються щасливими, менш схильні до ризику захворіти на застуду і грип. І навпаки, негативні переживання здатні підкосити здоров’я, часто призводять до тривожних станів, розпачу та безсоння. Хороша новина у тому, що емоціями можна навчитися керувати. Про те, як не фіксуватися на поганому, вчасно перейти на потік позитивних думок і почуттів, – пише majiclife.com

Той факт, що сильні емоційні переживання впливають на здоров’я людини, довів ще на початку XX століття лауреат Нобелівської премії, британський нейрофізіолог Чарльз Шеррінгтон.

«Емоції викликають гормональну відповідь організму, – пояснює психолог та психотерапевт Олена Мошкова. — Якщо ми говоримо про негативні емоції, то це, наприклад, норадреналін, який супроводжує агресію, або адреналін, який виробляється від страху. Якщо переживання затягуються, такі емоції трансформуються в озлобленість, тривожні стани, дратівливість, безсоння».

При позитивних емоціях виділяються гормони ендорфін і дофамін, що підвищують працездатність нервової системи, нормалізують психологічний стан і в цілому позитивно впливають на організм і його стійкість до різних захворювань.

“Тому від емоційного стану безпосередньо залежить якість життя: поганий настрій може спричинити серйозні захворювання”, – каже психолог.

Як підняти собі настрій прямо зараз

Усміхніться

Навіть якщо від смутку чи смутку хочеться плакати, спробуйте посміхнутися, можливо, через силу. Зазвичай посмішка — це наслідок гарного настрою та бадьорого стану духу, але працює і зворотна залежність: мімічна діяльність активізує мозковий центр, який відповідає за задоволення. Тому навіть штучна «натягнута» посмішка робить людину щасливішою. Намагайтеся посміхатися і сміятися якнайчастіше.

Зателефонуйте людині, якій можна виговоритися

Попросіть приділити вам час, і якщо друг/подруга зможе допомогти, висловіть все за тією ситуацією, яка вас мучить. Можливо ваш співрозмовник знайде потрібні слова для підтримки. Але навіть якщо цього не станеться, після того, як ви проговорите вголос усі думки та емоції, швидше за все самі відчуєте, що напруження пристрастей спало і стало спокійніше.

Послухайте музику

Це може бути як весела і бадьора музика, так і меланхолійні мелодії, що беруть за душу. Не бійтеся, що сумна музика засмутить вас ще більше: можливо, вона й викличе смуток і навіть сльози — але це буде світлий смуток, що полегшує. До речі, згідно з опитуваннями, більшість людей вважають, що музика піднімає настрій найкраще.

Подивіться смішний ролик

Знайдіть в інтернеті добірку на тему, яка вам близька: кумедні ситуації з дітьми, кулінарні безглуздя або котики. Відео, напевно, викличуть якщо не сміх, то посмішку, а вона, як ми вже говорили, може кардинально змінити настрій.

Принесіть собі маленьке задоволення

Яке вирішувати вам. Психологи радять на цей випадок мати складений у ресурсному стані список дій і при необхідності відкривати його, щоб недовго думаючи вибрати собі швидку допомогу. Це може бути:

  • приготувати та випити улюблений напій: кава зі спеціями, трав’яний чай, какао;
  • прийняти ванну з ароматичними солями;
  • закутатись у затишний плед;
  • погортати фотоальбом, що викликає гарні спогади;
  • увімкнути улюблений фільм.

Якщо не спрацює одне, напевно, допоможе інше, і настрій покращиться хоча б на деякий час. Робити щось приємне собі варто регулярно.

Профілактика гарного настрою щодня

«Є заняття, які варто ввести в розпорядок дня на регулярній основі та практикувати хоча б раз на тиждень, – радить фахівець. — Сукупність таких заспокійливих, заспокійливих дій допоможе вам залишатися в гарному настрої тривалий час».

“За великим рахунком, наш настрій створюється не зовнішніми обставинами, він у нас в головах”, – додає психолог.

Частіше гуляйте

Прогулянки на свіжому повітрі, спокійна ходьба, спостереження за світом навколо допомагають відволіктися від негативу і упорядкувати власні думки. Під час прогулянок слухайте улюблену музику або вмикайте подкасти — аудіопрограми, які можна послухати онлайн будь-коли, не боячись пропустити ефір.

Займіться спортом

Ритмічна послідовність вдихів і видихів під час фізичної активності, доточеність на процесі відволікають від негативу, знімають стрес, підвищують вироблення ендорфінів. Вид спорту може бути будь-яким — головне, щоб вам подобалося, а заняття приносили задоволення.

Знайдіть собі хобі

Будь-яка творчість допомагає позбутися поганих думок. Є різні варіанти:

  • малювання;
  • в’язання;
  • вишивання;
  • бісероплетіння;
  • різьба по дереву.

Якщо прикладного мистецтва схильності немає, можна розфарбовувати картини за номерами. Там особливих талантів не потрібно: у готового малюнка за чіткою інструкцією потрібно заповнювати різні фрагменти фарбою.

Заведіть щоденник

Він може бути як у паперовому, так і в електронному вигляді. Ведення щоденника через деякий час допомагає подивитися на себе та своє життя з боку, побачити такі моменти, які «зсередини» не завжди помітні. Фіксуючи і систематизуючи події, що відбуваються, ви навчитеся ставитися до них спокійніше.

Займіться медитаціями

Медитації допомагають керувати емоціями та знижують рівень стресу. В інтернеті можна знайти багато різних практик, але почати варто з найпростішого: сісти з прямою спиною, заплющити очі, уявити щось приємне на кшталт морського берега або сонячної галявини, зробити десять повільних вдихів та видихів.

Як ще підняти собі настрій

Є й інші способи самодопомоги, але на них зазвичай потрібно витратити більше чверть години. Втім, іноді корисно присвятити собі цілий день, особливо якщо трудовий тиждень видався не з легких.

Складіть список подяк

Перерахуйте, за що ви вдячні – життю, людям, самому собі. У вас гарна робота? Діти здорові? У сім’ї лад? Застуда пройшла? Чи освоїли нову комп’ютерну програму? Помирились із колегою? Чи прочитали цікаву книгу? Підійдуть будь-які приємні моменти, як глобальні, так і на перший погляд незначні. Повісьте цей список на видному місці і періодично заглядайте в нього, особливо коли настрій падає.

Зробіть добру справу

Те почуття, яке відчуває людина, допомагаючи іншим, вселяє впевненість, дає відчуття власної важливості, значущості. Що можна зробити?

  • Зателефонувати родичу чи другу, якому зараз нелегко, поговорити з ним, підбадьорити, дозволити виговоритися.
  • Зробити комусь комплімент.
  • Зробити невеликий подарунок близькій людині.
  • Переказати гроші до благодійного фонду.
  • Займіться шопінгом

Давно відомо, що похід по магазинах і придбання речей, що сподобалися, допомагають підняти настрій. Головне, не витратити надто багато грошей.

Організуйте генеральне прибирання будинку

Викиньте всі непотрібні речі, які скупчилися на лоджії та шафах, переставте меблі, помийте вікна, поміняйте фіранки або покривала. Генеральне прибирання допомагає навести лад у квартирі та власних думках.

Влаштуйте собі вечір задоволень

Іноді можна приміряти на себе роль епікурейця: сходити на масаж або спа, а повернувшись додому, відкрити пляшку гарного вина, почитати захоплюючу книгу, подивитися улюблене кіно, з’їсти щось смачне без огляду на шкідливість для фігури.

Почніть освоювати щось нове

Давно хотіли навчитися грати на гітарі або вивчити іспанську мову, але все нема коли? Саме час реалізувати задумане, а заразом і вийти із зони занепадницьких емоцій.

Займіться сексом

Найскладніша з погляду доступності порада — не можна скористатися наодинці. Зате це хороший привід подивитися на постійного партнера іншими очима, освіжити почуття романтичною обстановкою, спробувати експерименти з новими позами або інтимними іграшками.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2024-02-13