«Реал» та «Баварія» вийшли до півфіналу футбольної Ліги чемпіонів

Півфінали Ліги чемпіонів уперше з 2020 року відбудуться без участі англійських клубів. Це стало зрозуміло після того, як у зустрічах у відповідь 1/4 фіналу торішній володар головного єврокубку «Манчестер Сіті», домігшись вдома нічиєю з мадридським «Реалом» — 1:1, поступився в серії пенальті — 3:4, а лондонський «Арсенал» на виїзді поступився мюнхенській “Баварії” – 0:1.

Зустріч у відповідь головного чвертьфінального протистояння Ліги чемпіонів між «Манчестер Сіті» та «Реалом» розпочалася дуже спокійно, можна навіть сказати, пристрасно. Минулого тижня зігравши в Мадриді внічию — 3:3, суперники нікуди не поспішали, ніби провокуючи один одного на помилку. Тим не менш, швидкий гол таки відбувся, і забив його «Реал», який розіграв начебто не дуже хитру, але ефектну комбінацію. Її почав Дані Карвахаль, продовжили Джуд Беллінгем і Федеріко Вальверде, який прострілив у воротарську, а завершив Родріго, який першим ударом влучив у воротаря господарів Едерсона, а повторним відкрив рахунок. І ситуація на полі відразу змінилася. «Манчестер Сіті» прийшов до тями, побіг і почав робити те, що він вміє найкраще — атакувати, не даючи спокою захисту «Реала» та його українського воротаря Андрія Луніна, який кілька разів продемонстрував вміння грамотно обирати позицію та читати дії суперників при розіграшах кутових.

Статистика першої половини зустрічі начебто говорила про переважну перевагу господарів. Вони подали дев’ять кутових, у той час як “Реал” – жодного, і провели понад 40 атак проти п’яти! На 19-й хвилині головний бомбардир «Манчестер Сіті» Ерлінг Холан головою пробив у дальній кут, влучивши у перекладину. Щільно прикладалися до м’яча Філ Фоден та Кевін де Брейне, проте мадридці, суворо дотримуючись оборонної тактики свого головного тренера Карло Анчелотті, зберегли до перерви вигідний для себе результат.

У другому таймі перевага чемпіона Англії за кількістю кутових зростала, але рахунок не змінювався, хоча одного разу Начо, намагаючись випередити Холанна, ледь не закотив м’яч у власні ворота. «Реал» оборонявся практично ідеально, але лише доти, поки на 75-й хвилині не припустився помилки Антоніо Рюдігер. Намагаючись винести м’яч після прострілу з лівого флангу атаки бельгійця Жеремі Доку, який вдало вийшов на заміну, він ніяково втратив рівновагу і замість виносу зробив гольовий пас прямо на ногу Кевіну де Брейне, а той у такій ситуації помилитися не міг. Більше того, незабаром Кевін де Брейне міг принести своїй команді перемогу, але схибив із найвигіднішої позиції.

Додатковий час вийшов не дуже яскравим. “Реал” на 106-й хвилині нарешті подав свій єдиний кутовий (господарі зробили це 18 разів), а потім біля воріт “Манчестер Сіті” несподівано виник гольовий момент, який не використав Рюдігер. У результаті італійський арбітр Даніеле Орсато призначив серію пенальті, і Едерсон почав її блискуче, відбивши удар Лукі Модріча. Однак тут же блиснув майстерністю незворушний Лунін, якого не зуміли переграти Бернарду Сілва, який пробив прямо у воротаря, і Матео Ковачіч. Вирішив же останній точний удар Рюдігера. Таким чином, “Реал” виграв серію пенальті – 4:3 і взяв реванш за поразку від “Манчестер Сіті” у минулорічному півфіналі.

Тим часом у Мюнхені, де “Баварія” приймала лондонський “Арсенал”, гра проходила на зустрічних курсах. Нічия 2:2 за підсумками першого матчу, звичайно, була на руку торішньому чемпіону Німеччини, який склав свої повноваження минулої неділі. Господарі вели гру з помітною перевагою, хоча гості не відсиджувалися в обороні і часом різко контратакували, а через півгодини після початку гри, коли їхній капітан Мартін Едегор завдав небезпечного удару з-за меж штрафного майданчика з рикошетом, ледь не відкрили рахунок.

Але мюнхенці все ж таки були ближче до успіху. Незабаром після перерви Леон Горецька після верхової передачі Йозуа Кімміха в гарному стрибку ударом головою влучив у хрестовину. А ще приблизно за чверть години настала кульмінація. На 63-й хвилині у «Баварії» пройшла чудова атака другим темпом, яку на лівому фланзі атаки підтримав португальський захисник Рафаел Геррейру. Перед його навісом воротар «Арсеналу» Давид Райя підказував своїм захисникам, яку зону тримати, то все-таки пропустили Кімміха, який набіг на м’яч і, опинившись у потрібній точці, забив його у ворота.

Кінцівка пройшла в атаках «Арсеналу», які на останніх хвилинах перетворилися на справжній навал. Але “Баварія” втримала перемогу. У протистоянні із чудовим «Реалом» вона не буде фаворитом. Тим не менш, через чотири роки після переможного для себе коронавірусного сезону мюнхенці повернулися до півфіналу Ліги чемпіонів, а їх голкіпер Мануель Нойєр, зігравши на нуль 58-й матч у головному єврокубку, встановив воротарський рекорд турніру. Більше того, вперше з весни 2013 року у його півфіналі зіграють одразу два німецьких клуба, оскільки днем раніше цієї стадії досягла дортмундська «Боруссія».