Російський суд в окупованому Донецьку засудив до тривалих термінів трьох українських військовополонених, які воювали у Маріуполі

Призначений та контрольований Москвою суд в окупованому Донецьку ухвалив вирок трьом полоненим українським військовослужбовцям Олегу Колмичевському, Дмитру Добровольському та Олександру Ромашину, яких визнали винними у вбивстві восьми мирних мешканців під час боїв за Маріуполь.

Як повідомили у прес-службі суду, слідством було встановлено, що «з 24 лютого по 12 квітня минулого року особовий склад 37-го окремого мотопіхотного батальйону „Запоріжжя“ 56-ї окремої мотопіхотної бригади ЗСУ та перебувають у ньому на службі Колмичевський, Добровольський та Ромашин розташовувалися на бойових позиціях у Маріуполі. У зазначений період Добровольський та Ромашин за наказом Колмичевського затримували та розстрілювали з вогнепальної автоматичної зброї мирних громадян, помічених недалеко від їхньої бойової позиції. Усього вони вбили сімох цивільних чоловіків і одну жінку, які не були учасниками СВО [«спеціальної військової операції» — так російська влада вимагає називати свої військові дії в Україні з 24 лютого] і не становила для них жодної загрози, не мала зброї».

У результаті суд визнав їх винними за статтями про вбивство двох і більше осіб, скоєне організованою групою, за мотивами політичної, ідеологічної ненависті та про жорстоке поводження з цивільним населенням на окупованій території та засудив Олега Колмичевського до довічного ув’язнення, а двох його товаришів по службі до 30 років колонії суворого режиму. Військові дії велися на території України.

Раніше в середу той же суд ухвалив вирок трьом іншим українським військовим, які воювали в Маріуполі і потрапили в полон.

Загалом після взяття російськими військами Маріуполя у травні минулого року в полон було взято близько 2500 українських військовослужбовців, і тепер деяких із них «судять» у самій Росії чи на окупованих територіях Східної України.

Правозахисні групи у світі різко критикують Москву за проведення подібних судових процесів над українськими військовополоненими. Згідно з Женевськими конвенціями, військовополонені не підлягають суду за сам факт участі в бойових діях.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2023-11-02