Середземноморська дієта знизила ризик прееклампсії у вагітних на 28 відсотків

beremennost

Дослідницька команда з Інституту серця Смідта до Сідарс-Сінай (США) озвучила дієту, що знижує ризик різних захворювань при вагітності. Вчені вважають, що в цьому може допомогти середземноморська кухня. Результати роботи опубліковані у журналі JAMA Network. 

У процесі дослідження вчені вивчили дані 7798 жінок у період із 2010 по 2013 рік. Учасницям, вагітним першою дитиною, було запропоновано заповнити опитування щодо частоти вживання їжі під час їхнього першого візиту до фахівців, яке відбулося у першому триместрі. Основний акцент в анкеті робився на харчових звичках упродовж цих трьох місяців.

Потім відповіді були класифіковані за дев’ятьма складовими середземноморської дієти: овочі, фрукти, горіхи, цілісні злаки, бобові, риба, співвідношення моно-ненасичених і насичених жирів, червоне м’ясо та алкоголь.

У випробуваних із найвищими показниками дотримання такого раціону ймовірність виникнення несприятливого результату вагітності, включаючи гестаційний діабет та гіпертонію, передчасні пологи, народження недоношеної чи мертвої дитини, знизилася на 21 відсоток. Крім того, було відзначено зменшення ризику прееклампсії на 28%. Найбільш виражена кореляція спостерігалася у вагітних жінок після 35 років.

Прееклампсія – захворювання, викликане підвищенням артеріального тиску, що розвивається під час вагітності та створює навантаження на серце матері. За відсутності лікування цей стан може спричинити серйозні ускладнення, аж до ослаблення функцій нирок, печінки та недостатнього кровопостачання плода.

Однак автори підкреслюють, що необхідні додаткові довгострокові дослідження, щоб оцінити, чи може дотримання середземноморської дієти під час зачаття і протягом усієї вагітності запобігти несприятливим результатам вагітності та знизити ризики серцево-судинних хвороб.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2022-12-25