Що таке пародонтоз? Як його лікувати?

Пародонтоз також відомий як пародонтит. Це стан, на розвиток якого впливають генетичні фактори. Однак це також може бути викликано недостатньою гігієною порожнини рота і загальною слабкістю організму. Захворювання вражає структури, що оточують і підтримують зуби, такі як цемент кореня, ясна, періодонт і альвеолярна кістка.

Симптоми пародонтозу найчастіше проявляються після 40 років. Внаслідок пародонтиту зуби можуть хитатися або навіть випадати. Тому так важливо попередити це захворювання, а також правильно лікувати пародонтит після його виявлення.

Пародонтит – ліки та антибіотики

Лікування пародонтиту проводить лікар-стоматолог, який у деяких випадках пародонтиту може призначити антибіотики. Ліки від стоматиту та парадонтиту можна придбати за посиланнями, які можна знайти на сайті mypharmacy.com.ua.

Вибір антибіотиків залежить від типу запалення. Найбільш часто використовувані антибіотики при лікуванні пародонтиту: амоксицилін, метронідазол, доксициклін і кліндаміцин.

При пародонтиті препарати можуть бути у вигляді рідин (наприклад, Дентосепт А) або гелів, які втираються безпосередньо в уражену ділянку (наприклад, Дентинокс, Сахол, Байкадент).

Пародонтит і пародонтоз – це одне і те ж?

Захворювання пародонту також називають пародонтитом або пародонтитом. Лікування пародонту – справа непроста, і діагностувати захворювання буває важко. Пародонтит може розвиватися тривалий час без характерних симптомів.

Симптоми пародонтозу різноманітні та включають:

  • неприємний запах з рота,
  • гіперчутливість ясен,
  • біль під час їжі або чищення зубів,
  • кровоточивість ясен,
  • атрофія ясен,
  • хитаються зуби.

У випадку пародонтиту лікування необхідне, тому що при занедбаності пародонтит може навіть призвести до втрати постійних зубів.

Пародонтоз – стадії захворювання

Пародонтит досить підступний, оскільки розвивається поступово. Крім того, легко пропустити перші симптоми пародонтиту. Це захворювання пародонту зазвичай спричинене накопиченням нальоту та зубного каменю. Бактерії, що живуть на них, проникають у ясенні кишені, що поглиблює їх, оголює шийки зубів і створює все більш сприятливе середовище для розвитку бактерій.

Початкові симптоми пародонтиту часто включають лише тимчасову підвищену чутливість оголених шийок зубів, почервоніння та кровоточивість ясен під час чищення чи неприємний запах з дихання.

На пізній стадії пародонтит починає викликати все більш серйозні симптоми. Якщо його не лікувати, це призводить до прогресуючого пошкодження тканин, що зрештою призводить до втрати альвеолярної кістки. Зуби починають виглядати довшими, може виникнути підвищена чутливість до холоду та тепла. Потім хвороба викликає рухливість зуба, який згодом може випасти.

Почервоніння та кровоточивість ясен зазвичай є одним із перших симптомів пародонтозу, тому їх не слід ігнорувати!

Запущений пародонтит та його далекосяжні наслідки

На запущеній стадії пародонтиту, навіть після втрати зуба, можливе локальне запалення ясен і кісток. Однак нелікований пародонтоз також може викликати дуже серйозні ускладнення. Бактерії з ясенних кишень можуть потрапити в кров і викликати, наприклад:

  • хвороби серця,
  • пневмонія,
  • тромбоз,
  • атеросклеротичні зміни.

Ось чому лікування пародонтиту так важливо. Чим раніше воно буде розпочато, тим більше шансів зупинити його розвиток і уникнути небезпечних наслідків. Тому, якщо ви помітили потенційні симптоми пародонтозу, вам слід якомога швидше звернутися до стоматолога.

Чи болять зуби при пародонтозі?

Пацієнти часто недооцінюють захворювання пародонту, оскільки вони не викликають сильного болю, що часто спонукає до візиту до стоматолога. Навіть при запущеному періодонтиті інтенсивний біль зазвичай не виникає. Однак нерідко пацієнти відчувають дискомфорт, невеликий біль в яснах або свербіж. Гіперчутливість зубів також може турбувати.

Варто пам’ятати, що наслідки пародонтозу дуже небезпечні і можуть вразити весь організм. Біль не повинен бути єдиним мотиватором для початку лікування. Однак своєчасне виявлення пародонтозу і дотримання рекомендацій стоматолога зазвичай дозволяють уникнути серйозних проблем.

Чи може пародонтит викликати захворювання пародонту?

Пародонтит – захворювання пародонту. Пародонтит не слід плутати з гінгівітом, який вражає лише тканину ясен і після лікування не завдає довготривалої шкоди організму. При відсутності лікування гінгівіт може перерости в пародонтит – пародонтоз, який може незворотно пошкодити кісткову тканину в ротовій порожнині. Ці захворювання найчастіше викликаються бактеріями, які залишаються в ротовій порожнині в результаті неправильної гігієни і проникають в ясенні кишені. Пародонтоз також має генетичну основу.

Те, як лікувати пародонтит, залежить від його стадії. При тяжкому перебігу хвороби пацієнту може навіть знадобитися хірургічне втручання, яке передбачає тривалий період відновлення.

Щоб запобігти пародонтиту, варто правильно стежити за гігієною порожнини рота, а також під час регулярних оглядів у стоматолога знімати зубний камінь і чистити зуби. ясенні кишені. Детальніше про це ми пишемо в розділі про профілактику пародонтозу далі в статті.

Як лікувати пародонтит – лікування пародонту

При підозрі на наявність симптомів пародонтозу необхідно якомога швидше звернутися до стоматолога. Захворювання ясен і пародонту повинен лікувати фахівець – пародонтолог. Якщо пародонтоз не запущений, пародонтолог, як правило, видаляє зубний камінь і надлишки зубного нальоту і рекомендує змінити спосіб підтримки гігієни ротової порожнини (зокрема, рекомендується ретельне чищення зубів і міжзубних проміжків). Ймовірно, стоматолог також заохочує вас регулярно полоскати рот стоматологічними рідинами, які мають антибактеріальні властивості та зміцнюють ваші зуби та ясна. У клініці пародонтології також проводяться різні види лікування, в тому числі видалення зубних відкладень.

При запущеному періодонтиті, якщо запалені глибокі тканини пародонта, необхідне втручання хірурга-стоматолога. Лікування включає, серед іншого: по видаленню уражених тканин або їх реконструкції. Однак спочатку робиться рентгенівський знімок зубів, щоб точно діагностувати їх стан і скласти план лікування.

Внаслідок пародонтиту також може виникнути атрофія ясен, коли вони відходять від зубів, оголюючи шийки зубів. Відновити ясна надзвичайно складно, рецесія ясен лікується нехірургічним шляхом (зокрема шляхом видалення зубного каменю та згладжування кореневої поверхні) та хірургічним шляхом.

Відвідування пародонтологічної клініки – допомога спеціаліста

Зверненню до пародонтологічної клініки має передувати видалення стоматологом над’ясенного зубного каменю та бактеріального нальоту. Під час пародонтологічного огляду лікар зосереджується на підясневих відкладеннях, видаляючи, серед іншого: кореневий цемент, в якому розвиваються бактерії.

Сходіть до пародонтолога

Пародонтолог спеціалізується на профілактиці, діагностиці та лікуванні захворювань пародонту та слизової оболонки. Він лікує, серед іншого: запальних і незапальних захворювань пародонту, а для діагностики використовують стоматологічну та щелепно-лицеву рентгенологію, а також комп’ютерну, ультразвукову та магнітно-резонансну томографію.

Метою пародонтологічного огляду є виявлення ранніх симптомів захворювань пародонту, в тому числі пародонтиту. Лікування ефективне, якщо діагноз поставлений своєчасно і точно.

Першим етапом пародонтологічного огляду є стоматологічна та загальна медична бесіда. Потім лікар шукає видимі ознаки пародонтиту, такі як набряк, кровоточивість або почервоніння ясен.

Опитування відіграє ключову роль у дослідженні та дозволяє, серед іншого, підтвердження наявності ясенних кишень і під’ясенних зубних відкладень і оцінка стану твердих тканин (включаючи кореневий цемент і альвеолярну кістку). Пародонтальний зонд дозволяє швидко і правильно оцінити стан ясен і пародонту.

Чи можна зупинити пародонтоз?

Рання діагностика пародонтиту дуже важлива, оскільки тоді можна вжити заходів, щоб уповільнити або зупинити розвиток захворювання. Правильно проведене лікування пародонтиту може призвести до т.зв стан ремісії, при якому захворювання не загострюється, а симптоми значно полегшуються. Тоді ви також зможете значно знизити ризик втрати зубів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2023-10-04