Telegraph: авіабомби РФ, що планують, змусили Київ переглянути плани з контрнаступу

Російські бомби, що планують, змусили Україну переглянути свої плани з контрнаступу. Такої думки дійшли оглядачі Telegraph Джо Барнс і Роланд Оліфант.

За оцінками українських офіційних осіб, російські військові випускають щонайменше 20 плануючих бомб на день. І поки світ очікує на контрнаступ Збройних сил України (ЗСУ), українські та західні аналітики припускають, що використання цієї зброї може змусити Київ внести зміни до планування операції.

Журналісти навели слова радника командування Повітряних сил українських військ Юрія Ігната, який говорив в інтерв’ю, що бомби, що планують, становлять «дуже серйозну загрозу».

“Фантастичний російський JDAM”

У квітні видання Newsweek з посиланням на українського військового аналітика Олександра Коваленка писало, що плануючі бомби, які застосовують Збройні сили Росії, за невеликої вартості становлять серйозну загрозу для України, оскільки скидаються за межами досяжності українських систем протиповітряної оборони (ППО). Думку українського аналітика підтвердив військовий експерт Гай МакКардл.

«Плануючі бомби – досить винахідлива фантастична зброя. За допомогою цих боєприпасів росіяни можуть вразити багато цілей із відносно невеликими витратами, зрештою завдавши великої шкоди противнику», – сказав він.

Раніше радник командування Повітряних сил (ВС) України Юрій Ігнат підтвердив, що Київ не здатний протистояти такому типу боєприпасів. Він зазначив, що єдиним способом боротьби з ними є перехоплення снарядів у польоті винищувачами НАТО і закликав передати Києву американські F-16.

Нові старі бомби

Універсальні модулі планування та корекції, які встановлюються на стандартні вільнопадаючі авіабомби, застосовують на боєприпасах калібром 500 та 1500 кілограмів. У цей комплект входять крила, що кріпляться в середній частині бомби, хвостовий блок з оперенням та комп’ютер із навігаційним обладнанням.

Пізніше джерело ТАРС додало, що авіабомби ФАБ-250 калібром 250 кілограмів, які стоять на озброєнні Повітряно-космічних сил Росії, також вдалося перетворити на високоточні боєприпаси.

80 кілометрів здатна пролетіти «розумна» бомба до влучення в ціль

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2023-05-08