Точка доступу Wi-Fi: що являє собою, як вибрати правильно?

Точкою доступу (бездротовий або Wi-Fi) прийнято називати базовий мережний пристрій, необхідний для забезпечення доступу бездротовою мережею до існуючого з’єднання з глобальною мережею. 

Особливості Wi-Fi точки доступу

Роздача IP не входить до функції Wi-Fi точки доступу, яка не оснащена багатьма привілеями. Наприклад, вона не має:

  • вбудованого брандмауера;
  • можливості підключення до провайдера тощо.

Такий пристрій виступає як своєрідний посередник між роутером або модемом, звідки вона бере інтернет, роздаючи його за Wi-Fi технологією безлічі інших пристроїв в мережі.

У продажу ви можете знайти Wi-Fi точку доступу з повноваженнями організації та підключення до мережі, з роздачею IP, проте модем або роутер вам все одно необхідно придбати. Та й функціонувати вона навіть у цьому випадку буде лише відповідно до DHCP або Static IP протоколів. Також враховуйте, роздати іншим пристроям кабельний інтернет ні у вас, ні бездротової точки доступу не вийде — мережевий роз’єм у Wi-Fi точки доступу є в одному екземплярі.

Маршрутизатор і точка доступу — чи є різниця між ними?

Плутати точку доступу з маршрутизатором (роутером) не можна, хоча вони чимось схожі. Wi-Fi точку доступу можна назвати спрощеним варіантом маршрутизатора.

  • Роутером ми називаємо більш складний і розумний пристрій, що виконує різноманітні операції з трафіком, що створює та об’єднує автономні мережі.
  • Точкою доступу називають простий пристрій, що функціонує як бездротовий комутатор. Його основне призначення — розширення по Wi-Fi вже провідної мережі.

Бездротові точки доступу

Такі пристрої здатні функціонувати в різних режимах — як ретранслятор, бездротовий клієнт, точка доступу або мост. Якщо вам необхідно вибрати точку доступу Wi-Fi з одним з цих режимів, вибирайте відповідну її модель.

Маршрутизатори (або роутери)

Маючи зовсім інші функції, роутери можуть виконувати і функції точки доступу, дозволяючи іншим пристроям підключення до мережі Wi-Fi. Крім того, багато роутерів можуть функціонувати в режимі AP, а у моделей деяких виробників мережного обладнання, таких, наприклад, як ZyXEL або ASUS, цей режим можна активувати в налаштуваннях пристрою.

Доки роутер функціонує в режимі точки доступу, функція роздачі IP адрес (DHCP), їх перетворення (NAT) та брандмауер автоматично відключаються, перетворюючи його на Access Point. Якщо у маршрутизатора відсутній режим АР, DHСP-сервер слід відключити вручну, виконавши ще пару-трійку налаштувань.

Що важливо враховувати під час вибору бездротової точки доступу?

Якщо ви не знаєте особливості точки доступу Wi-Fi і маршрутизатора або не розумієте, якому пристрою віддати перевагу при покупці, проконсультуйтеся з цього питання у фахівців. Наприклад, ви можете звернутися до фахівців компанії Comtrade, зайшовши на веб-сайті її інтернет-магазину. В асортименті нашого магазину представлений широкий вибір точок доступу Wi-Fi, а також маршрутизаторів, комутаторів та іншого мережевого обладнання.

Наші фахівці дадуть відповідь на всі ваші питання щодо обраної вами моделі точки доступу Wi-Fi, тактовно допоможуть вибрати потрібну вам модель, не нав’язуючи своєї думки. Ми пропонуємо різні їх моделі:

  • з контролером/без контролера;
  • зовнішні/зовнішні;
  • з різним стандартом Wi-Fi доступу та особливостями (USB, Wave, Wi-Fi міст «крапка-крапка», зовнішні антени, ретранслятори Wi-Fi);
  • що функціонують на різних частотах;
  • від різних брендів;

Ціни на бездротові точки доступу у нас різні, тому вони доступні покупцеві з будь-якими фінансовими можливостями. Ви можете купити дорогу модель або її бюджетний варіант. Ви також можете вибрати роутер, який може функціонувати в режимі Access Point. Інтернет-магазин Comtrade пропонує бездротову точку доступу (Wi-Fi) купити у Києві, незалежно від місця вашого проживання, з доставкою по всій Україні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2022-10-06