В Арктиці збільшилися викиди метану

Вчені Національної лабораторії Лоуренса Берклі Міністерства енергетики проаналізували дані про викиди метану у водно-болотних угіддях по всьому бореально-арктичному регіону та виявили, що з 2002 року ці викиди збільшилися приблизно на 9 відсотків. Про це повідомляється у статті, опублікованій у журналі Nature Climate Change. 

Відомо, що викиди метану з водно-болотних угідь зростають, оскільки температура в бореальних та арктичних екосистемах збільшується зі швидкістю, яка приблизно в чотири рази вища за середню швидкість потепління в усьому світі.

Дослідницька група лабораторії Берклі поєднала дані, отримані із застосуванням двох різних методів. Перший полягає у уловлюванні газів, що виходять із ґрунту, а другий у використанні коваріаційних веж заввишки кілька метрів, які безперервно вимірюють обмін парниковими газами між ґрунтом, рослинами та атмосферою.

Виявилося, що з 2002 по 2021 рік водно-болотні угіддя виділяли в середньому 20 тераграм метану на рік, що відповідає вазі приблизно 55 хмарочосам Емпайр-стейт-білдінг. Близько половини середньорічних викидів припадає на дві гарячі точки в арктичному та бореальному регіонах.

Це може призвести до кліматичного зворотного зв’язку, коли викиди метану збільшують температуру повітря, що, своєю чергою, збільшує викиди метану.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2024-02-17