В Україні виріс попит на каміни і печі для заміських будинків

Власники дач і заміських будинків рано чи пізно стикаються з питанням опалення свого житла. Якщо у вас скромний літній будиночок або солідна будова для всесезонного житла, завжди знайдеться відповідний варіант для облаштування. Камін – це не тільки тепло в будь-який час року, але і створення особливої  затишної атмосфери. Тому, розмірковуючи про благоустрій заміського будинку, хочеться вибрати не тільки практичний, але і сучасний камін. 

Різновиди печей-камінів

Традиційні печі-каміни служать для опалення певної частини будинку, і з завданням своїм справляються, але є і мінуси. Особливість конструкції, як правило, такі печі будують на спеціальному фундаменті, а висока витрата матеріалів горіння вимагає чималих витрат.

Декоративні каміни зручні тим, що для них не потрібен димар і додаткові вкладення, але вони не виробляють тепло і слугують радше для естетичних цілей.

Електричні і газові пристрої вимагають підведення джерел енергії, а також їх безперебійної подачі.

Печі-каміни для заміського будинку стають дійсно унікальними в даній категорії. Вони універсальні, практичні і підходять не тільки для обігріву, але і для приготування їжі. Сучасні моделі мажуть працювати на твердому паливі, а топка може бути як відритою, так і закритою. Вибір конструкцій із закритою топкою забезпечує додаткову безпеку, виключаючи проникнення чадного газу в приміщення.

Ефективність печей-камінів

Сучасні каміни-печі відрізняються високим ККД і є повноцінними опалювальними приладами. Деякі виробники включають в комплектацію варильні панелі і духові шафи, що дозволяє добитися ще більшої ефективності спалювання палива.

Робота таких печей передбачає спалювання спалювання газів, які знаходяться в повітрі. Особлива увага при виробництві печей-камінів приділяється конструкції та матеріалам, що забезпечує економну витрату палива. Багато користувачів відзначають, що при використанні сажа і залишки горіння накопичуються в димоході набагато довше, в порівнянні з класичними печами.

Піч-камін тривалого горіння – особливості конструкції

Вибираючи камін для заміського будинку, варто звернути увагу на функціональність пристрою. Особливістю моделей тривалого горіння є процес споживання палива. Чавунна камінна топка забезпечує режим економічної витрати, і тривалий час підтримує задану температуру в приміщенні завдяки продуманій конструкції .

Існують чавунні і сталеві печі-каміни. Якщо вам хочеться зберігати тепло з максимальним ефектом, варто звернути увагу на чавунні моделі. Вони мають неперевершену якість, завдяки особливості цього матеріалу. При цьому зверніть увагу на те, що такі печі досить масивні. Безумовно, це не мінус, але якщо потрібно більш компактний пристрій, можна подивитися на сталеві каміни.

Печі, виконані зі сталі, так само прекрасно справляються з питанням збереження тепла в приміщенні. Раніше вони програвали чавунним аналогам в цьому відношенні, але на сьогоднішній день товщина і якість використовуваних у виробництві матеріалів, дозволяє домогтися високих результатів ефективності.

Особливості спалювання твердого палива

У той час, коли класичні печі спалюють паливо з ефективністю в 20%, сучасні печі-каміни набагато краще справляються зі своїм завданням. Вся справа в особливій конструкції, яка не дозволяє теплому повітрю швидко випаровуватися. При цьому тверде паливо прогорає рівномірно, не залишаючи твердих залишків. Класичні каміни не можуть реалізувати ці параметри повноцінно, тому і вимагають великих вкладень.

Окрему увагу під час створення сучасних печей приділяється безпеці. В процесі роботи вуглець згорає повністю, в повітрі не утворюється чадний газ. Для здоров’я власників заміських будинків ця новина стане вкрай важливою.

Якщо ви хочете використовувати обладнання для будинків сезонного використання, придивіться до моделей повітряного опалення. У схемі даних печей немає батарей для акумуляції тепла, але ці конвекційні пристрої створюють оптимальну температуру в приміщенні досить швидко.

Володарям дачі або студії ніяк не обійтися без печі-каміна. Вони здатні рівномірно обігрівати приміщення площею понад 100 квадратних метрів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2020-01-09