Велосипед, як засіб пересування та можливість подорожувати

В Україні велосипеди є популярним видом транспорту. Вони зручні для подорожей, поїздок містом та за його межами. Деякі моделі велосипедів можуть бути оснащені багажниками, що робить цей транспорт зручним для здійснення покупок.

Сучасні виробники випускають велосипеди різного типу, а також їх численні модифікації. Тому перед покупкою цього двоколісного транспортного засобу важливо розуміти, з якою метою він вам необхідний. Від цього залежать характеристики пристрою та критерії, за якими ви шукатимете потрібну вам модель, а також вартість велосипеда.

Якими бувають велосипеди і чим вони між собою відрізняються?

Кожен вид велосипеда призначений для тих чи інших завдань, тому вони можуть відрізнятися конструктивно, по вазі, типу коліс, вилки, рами і т.д. Також всі велосипеди класифікують як:

  • дитячі моделі:
  • моделі для підлітків;
  • для жінок;
  • для чоловіків.

Якщо говорити про призначення велосипедів, то розрізняють такі класи:

1. Велосипед шосейний (Road).

Це класичні моделі, які часто беруть участь у різних міських перегонах, у тому числі багатоденних шосейних велогонках. Велосипеди цього класу особливо ефективні на гладкому покритті — міських вулицях та доріг із рівним (бетон, асфальт) покриттям. Також такі моделі використовуються для пересування та прогулянок містом, але вони не відрізняються особливим комфортом, хоч і забезпечують високу швидкість їзди.

2. Міський (Comfort bike, City bike, Дорожній) велосипед.

Моделі велосипедів цього класу не застосовуються для спорту. Це зручний, практичний та комфортний транспорт для пересування містом з його гладкими асфальтованими дорогами. Розробляючи їх конструкцію, виробники орієнтувалися насамперед на комфорт для велосипедиста та практичність велосипеда. Такі моделі оснащені безліччю додаткових елементів та аксесуарів — підніжками, ліхтариками та фарами, дзвінками, багажниками, протиугінними замками тощо.

3. Велосипед гірський (позашляховий).

Такі велосипеди з’явилися нещодавно — у 70-80 роках. ХХ століття, перші їхні моделі були виготовлені у США. Це чудові позашляховики, які не бояться бездоріжжя, складних маршрутів, кам’янистих доріг, здатні пересуватися рівною і похилою поверхнею з покриттям будь-якого типу. Гірські велосипеди (окремі їх серії) беруть участь у спортивних змаганнях, використовуються для туризму та подорожей у позаміському середовищі.

Їхня класифікація, залежно від конструкції, велика — хардтейл (hardtail), софттейл (softtail), двопідвіс (full suspension), велотріал та ін. Про кожну з них ви можете дізнатися докладніше з інших джерел або у менеджерів нашого інтернет-магазину UNISPORT.

4. Гібридні велосипеди.

Ці моделі використовуються для їзди ґрунтовими та міськими дорогами. Свою назву вони отримали на увазі те, що всі ключові елементи (трансмісія, конфігурація, розміри та форма керма, рами та ін.) їх конструкції є елементами, що належать різним класам велосипедів. До гірських велосипедів відносять, наприклад, туристичні, трекінгові та дорожні моделі.

5. Складні моделі.

Такі моделі, що компактно складаються і легко вміщаються в багажнику автомобіля, відрізняються колесами малого розміру, тому вони не підходять для далеких поїздок. Їхня експлуатація має на увазі наявність автотранспорту — це велоїзда, поєднана з іншими видами транспорту.

У нашому магазині представлений найширший асортимент велосипедів різних класів та модифікацій. За заданими критеріями в системі пошуку, передбаченої на сайті нашого магазину, ви легко знайдете модель велосипеда, що цікавить вас. Вигідно та швидко купити велосипед у Києві або іншому місті країни пропонує інтернет-магазин UNISPORT. Ми також пропонуємо до покупки запчастини та спортивні аксесуари. На нашому сайті ви знайдете блог з різноманітною, але дуже корисною інформацією про велосипеди та інше спортивне спорядження.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2022-03-14