Впливовий тарифний чинник

Поделиться

З інсайдерських джерел  стало відомо, що на вартість послуг, які надає КП «Водоканал», впливає обсяг спожитої води в регіоні.
Це пов’язано з тим, що кожного року розраховується певна кількість водних ресурсів, що будуть використані підприємствами і населенням. Враховуючи те, що багато запорізьких підприємств на разі закрились чи працюють не повний робочий тиждень, то й послуги надаються не в повному обсязі. Це звичайно знижує потенційний прибуток водопостачальника. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, крім зменшення обсягів реалізації послуг, наводить й інші причини підвищення тарифів: збільшення рівня мінімальної зарплати, зростання цін на електроенергію і витрати на перевірку лічильників у приватному секторі.

Експерти неодноразово коментували такий грабіжницький підхід до підвищення тарифу. В соцмережах можна прочитати такого роду пости: «Заяви чиновників (в тому числі і вищих посадових осіб), які не раз запевняли, що комунальні тарифи в Україні досягли максимуму і в доступному для огляду майбутньому підвищуватися не будуть, виявилися банальною брехнею… Особливо вражає перша причина підвищення тарифів – зменшення обсягів реалізації послуг! Тобто люди, доведені до відчаю вже діючими непосильними тарифами, з останніх сил намагаються економити – в результаті отримують нове підвищення тарифів, що зводить нанівець всі їхні зусилля. Чи варто дивуватися, що такий нелюдський підхід влади до формування тарифної політики в народі вже охрестили тарифним свавіллям? І це тарифне беззаконня триває…».

Проте вже в новому році запоріжцям варто очікувати нового підвищення тарифів. Міністерство економічного розвитку і торгівлі опублікувало консенсус-прогноз, в якому ціна на опалення, гарячу воду і електроенергію зросте на 20%, а на газ – на 19%.

Відповідно до прогнозу Міністерства економічного розвитку і торгівлі, в 2019 році теж очікується значне підвищення тарифу, а саме на газ в розмірі 12,5%, на електроенергію і гарячу воду – 17,5%. За прогнозами й у 2020 році «комуналка» зростатиме: газ і електроенергія можуть подорожчати на 10%, а опалення і гаряча вода – на 19%.

Тобто центральні відомства, як бачимо, заохочують постачальників комунальних послуг до безкарного здорожчання. На превеликий жаль, така тенденція спостерігається роками: то підвищували тарифи через неплатежі населення, щоб перекрити тими, хто спроможен платити, так само вчинили через запровадження субсидій, а тепер заплатимо за те, що економно користуємось наданими ресурсами.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Поделиться

Добавить комментарий

Спасибо!

Теперь редакторы в курсе.