За тиждень Нацбанк продав 1,4 мільярда доларів на міжбанку

naskolko-podorozhaet-dollar-na-sledujushhej-nedele-i-pochemu

Національний банк України за тиждень з 15 по 19 червня 2026 року суттєво наростив обсяги продажу іноземної валюти на міжбанківському ринку, реалізувавши майже 1,4 мільярда доларів США. При цьому регулятор традиційно утримується від купівлі валюти для поповнення резервів.

Зростання інтервенцій регулятора на валютному ринку

За підсумками робочого тижня з 15 по 19 червня Національний банк України продав на міжбанківському валютному ринку 1396,2 млн доларів США. Відповідні дані оприлюднені в офіційній статистиці НБУ.

Обсяг реалізованої регулятором валюти зріс на 241,3 млн доларів порівняно з показниками попереднього тижня. Водночас операцій із купівлі доларів Нацбанк не проводив. Загалом з початку 2026 року український центробанк ще жодного разу не виходив на міжбанк із купівлею іноземної валюти.

Активна присутність НБУ на ринку та масштабні інтервенції залишаються головним інструментом згладжування надмірних коливань у межах режиму керованої гнучкості. Нагадаємо, регулятор офіційно відмовився від фіксованого курсу 2 жовтня 2023 року, після чого з 3 жовтня офіційній вартості американської валюти повернули динамічність уперше з літа 2022 року.

Динаміка офіційного курсу

Попри значні обсяги попиту на міжбанку, ситуація на валютному ринку залишається контрольованою, а коливання курсу гривні відбуваються в обох напрямках.

За підсумками торгів, Національний банк встановив офіційний курс на понеділок, 22 червня. Вартість американського долара знизиться на 1 копійку порівняно з попереднім банківським днем і становитиме 44,90 грн.

Раніше повідомлялося, що Нацбанк у 2025 році продав рекордний обсяг валюти: понад $36 млрд для підтримки гривні.