Західні ЗМІ. Чим може завершитися конфлікт в Україні?

Глава дипломатії Євросоюзу заявив, що конфлікт в Україні вирішиться протягом трьох місяців. Під час Мюнхенської конференції з безпеки Жозеп Боррель закликав надавати Києву більше допомоги та діяти активніше. За його словами, ЄС надто довго вагався у питанні постачання озброєнь. І якби він ухвалював рішення швидше, ситуація на полі бою могла б розвиватися інакше. Дискусія виникла на тлі відступу українських військ із Авдіївки. Ситуація в Авдіївці та перспективи конфлікту стали однією із центральних тем світових ЗМІ. Докладніше — в огляді іноземної преси. 

Як зазначає The Guardian, взяття Авдіївки має символічне значення для Росії. Ще у 2014 році місто кілька місяців перебувало під контролем сил ДНР, але пізніше туди увійшли українські військові. Газета пише про найбільше досягнення російської армії з моменту захоплення Бахмута у травні 2023 року, яке фактично дає їй повний контроль над територією навколо Донецька.

Чому Конференція з безпеки не змогла вирішити, як знайти управу на Росію?

Президент США заявив, що українські сили залишили Авдіївку через брак боєприпасів на фоні суперечок у Конгресі щодо військової допомоги Києву. Білий дім знову дорікнув республіканцям із Палати представників у бездіяльності. При цьому, як повідомляє Reuters, у суботу Джо Байден зателефонував до Володимира Зеленського і підкреслив готовність підтримувати Україну.

Але союзники США дедалі менше впевнені в тому, що президент вдасться вплинути на Конгрес, пише Politico. Ситуація в Україні стала однією з головних тем Мюнхенської конференції і там домінували песимістичні настрої. Вони посилилися звісткою про смерть Олексія Навального.

При цьому багато політиків використали цей момент, щоб наголосити, що Україна програє без додаткової допомоги США. Водночас, співрозмовники Politico не змогли відповісти на запитання, як взагалі може виглядати перемога Києва. За словами джерел видання, сьогоднішній план полягає у тому, щоб просто не дати українській армії розвалитися.

Але, як зазначає The New York Times, публічно чиновники не допускають потреби «плану Б». Віце-президент США Камала Харріс заявила, що існує лише «план А», який має гарантувати, що Україна отримає те, що їй потрібне.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2024-02-19