Законопроект Джонсона щодо України. Що про нього відомо зараз?

1. Виділяється 60,75 млрд доларів. З них 23 мільярди мають піти на поповнення арсеналів США та 11,3 мільярда – на «поточні військові операції США в регіоні». 

13,8 мільярда піде на закупівлю нових систем озброєнь для армії США та союзників. Як уточнив сьогодні Байден, (https://t.me/stranaua/151134) Україні буде передано зброю із запасів Пентагону, а на виділені Конгресом суми виготовлять нову зброю.

Серед озброєнь, що передаються Україні, згадуються ракети ATACMS. Йдеться про те, що Байден зобов’язаний поставити Києву модифікації цих ракет підвищеної дальності (тобто на 300 кілометрів). Але він може цього й не робити, якщо вбачить у такій передачі загрозу безпеці США.

Тобто, по суті, ситуація з ATACMS не змінюється – в якому форматі їх надсилати в Україну і чи надсилатиме, вирішуватиме особисто Байден.

2. 7,8 млрд – економічна допомога безпосередньо Україні, але вона надається у кредит. Байден через 60 днів після ухвалення закону має укласти з урядом України угоду про повернення коштів. Вони будуть доступні Україні до 30 вересня 2025 року.

Президент США має право списати до 50% заборгованості України не раніше 15 листопада 2024 року (тобто вже після виборів, хоча до інавгурації у січні країною у будь-якому разі керуватиме Байден). І всю заборгованість – після 1 січня 2026 року. Обидві дії – після розгляду у Конгресі доповіді президенту про причини такого рішення.

Окремо зазначається, що кошти, виділені на підтримку українського бюджету, не можуть бути використані для виплати пенсій українцям.

3. Законопроект вимагає від Держдепу та Пентагону подати стратегію США щодо підтримки України протягом 45 днів після ухвалення. Зважаючи на все, це і є та “стратегія щодо України”, якої від Байдена домагаються республіканці.

Раніше повідомлялося, що величезний бюджетний дефіцит США розпалює інфляцію і становить “значні ризики” для світової економіки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2024-04-18