Запоріжжя туристичне. Чим цікаве місто?

Запоріжжя — батьківщина українських козаків, це місто приваблює туристів двома основними пам’ятками: це острів Хортиця, на якому починаючи з 16 століттяі мешкали Запорізькі козаки, та ДніпроГЕС — величезна гребля, своєрідна «візитна картка» міста. Про події у Запоріжжі читайте на сайті newscity.zp.ua. 

Як дістатися

Залізничний вокзал Запоріжжя-1 (проспект Соборний, 2) знаходиться у самому початку головної  вулиці міста – проспекту Соборного. Сюди приходять поїзди з Києва (від 450 UAH, 11 годин), Харкова (300 UAH, 4,5 годин), Львова та Одеси. Багато хто робить тут зупинку, вирушаючи далі до Дніпра до сусіднього міста можна дістатися маршрутками від автостанції на пл. Запорізькій біля греблі ДніпроГЕСу.

Автовокзал (пр. Соборний, 20) знаходиться неподалік від залізничного вокзалу. Звідти можна дістатись практично усіх обласних центрів України, Польщу, та інші країни ЄС. Квитки можна купити як у касах автовокзалу, так і в лобі готелю Інтурист.

Погода в Запоріжжі

Клімат Запоріжжя помірно-континентальний, посушливий, із 225 сонячними днями на рік. Найхолодніший місяць – січень (-3…-6°C), спекотний – липень (+18…+22°C).

Транспорт

Більшість тролейбусів і маршруток проходять через весь пр. Соборному, наприклад, тролейбус № 3. Дістатись острова Хортиця і Музею козаків можна так само на них, потім пройти вздовж стіни ДніпроГЕС, тримаючись лівіше, і звернути знову ж ліворуч на північний міст острова (у сумі близько 5 км). Або сісти на автобус №50, що йде по вул. Перемоги (паралельна проспекту Соборному, вздовж річки) та перетинає південний Преображенський міст, що веде до острова Хортиця. Звідти до Музею набагато ближче. Крім того, можна взяти і таксі, поїздка з центру до Хортиці коштуватиме приблизно 150 UAH. Цей острів – справжній рай для велосипедистів, проте про оренду варто подбати заздалегідь, бо на Хортиці офісів прокату немає.

Розваги та пам’ятки Запоріжжя

Головна пам’ятка Запоріжжя – найбільший на Дніпрі острів Хортиця, який відомий, зрозуміло, не своїми розмірами, а історією. Саме тут у 16 столітті розташовувалась одна із запорізьких січ. Однак по наші дні руїни самої Січі не знайдені, але на розташованому поряд острівці Мала Хортиця розташовувалося дерево-земляне містечко Дмитра «Байди» Вишневецького, яке вважається прообразом Січі.

На півночі Хортиці — мальовнича панорама на греблю ДніпроГЕСу та кілька скель, одна з яких має круглі поглиблення, в яких за легендою козаки готували галушки. Нині на острові знаходиться дев’ять населених селищ, у яких мешкає близько двох тисяч людей. Але і сам острів, і скелі, що прилягають до нього, і острівці вважаються Національним заповідником.

Запорізький дуб

Знаменитий запорізький дуб-гігант знаходиться у селищі Верхня Хортиця, діаметр його крони колись становив 63 метри, а коло ствола – 6 метрів 32 сантиметри. Сьогодні дерево майже засохло: вже в 1990-х роках у нього залишалося мало живих відростків, на сьогоднішній день налічується зовсім одна жива гілка. Інші сухі гілки дуба підтримуються металевими щоглами. Перекази свідчать, що саме під цим дубом запорожці писали свій знаменитий лист до турецького султана.

Музеї

Національний заповідник «Хортиця» дав притулок, мабуть, найцікавіший музей у місті — Музей історії запорізького козацтва. Варто також заглянути до Обласного краєзнавчого та художнього музеїв, приватного Музею історії зброї, Музею старовинної автомобільної та військової техніки, та автомобільний музей Фаетон.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2023-03-07