Зеленський: На Трипіллі у нас не залишилося ракет, тож росіяни змогли знищити ТЕС

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю виданню PBS сказав, що російські війська зуміли знищити Трипільську ТЕС, оскільки в цьому регіоні не залишилося ракет для ураження повітряних цілей.

«Я вам наведу один приклад, дуже простий: на Трипільській станції, від неї залежить світло у київському регіоні. Летіли 11 ракет. Перші сім ми знищили, чотири знищили Трипілля. Чому? Тому що було ракет нуль. У нас закінчилися всі ракети, які захищали Трипілля», – розповів президент.

11 квітня внаслідок російського удару майже повністю було зруйновано Трипільську ТЕС — найбільшого виробника електроенергії в Київській області.

Зеленський прокоментував дії союзників, які допомогли Ізраїлю захиститися від атаки Ірану в ніч минулої неділі. У відображенні нальоту взяли участь не лише ізраїльська ППО, а й американські, британські, французькі та йорданські військові.

За словами президента, Ізраїль сам не зміг би протистояти такому масованому удару.

“Було задіяно багато всього, чого не вистачає Україні… Це справді демонстрація того, що таке союзники не на папері, а в небі”, – сказав президент, додавши, що Україна захищає небо самостійно.

Він наголосив, що союзники постачають Україні техніку, але «з нею у нас дефіцит».

Напередодні Зеленський заявив, що західні держави можуть допомогти Україні захиститися від російських атак, як і Ізраїлю — під час іранських ударів.

Однак у неділю під час брифінгу для преси представник Ради національної безпеки США Джон Кірбі заявив, що США та союзники не допомагатимуть Україні збивати російські ракети та дрони.

«Я знав, що це питання виникне. Різні конфлікти, різний повітряний простір, різна картина загроз. І президент Байден ясно дав зрозуміти з самого початку конфлікту в Україні, що США не мають наміру втручатися в цей конфлікт у ролі учасника бойових дій», — сказав Кірбі.

Він нагадав, що Вашингтон передавав Києву необхідні засоби для захисту повітряного простору, але наразі цьому заважають розбіжності в Конгресі.

У лютому Сенат США схвалив пакет допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на суму 95 млрд доларів, але через Конгрес він поки так і не пройшов — прихильники Дональда Трампа в Конгресі відмовляються виділяти обіцяні Джо Байденом 60 млрд доларів. Вони вимагають ув’язати виділення грошей Україні то з міграцією через мексиканський кордон, то з ліцензуванням експорту зрідженого газу, а нещодавно поставили нову умову — оформити частину допомоги у кредит.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2024-04-16