Астроном назвав особливості яскравої комети, що пролітає над Землею

Рідкісну зелену комету C/2022 E3 (ZTF) можна буде спостерігати на небі неозброєним поглядом протягом наступних кількох днів у разі, якщо хмари розсіються, – розповів астроном Володимир Сурдін. 

«Цю комету видно і зараз, її буде видно до 5 лютого, але у нас у країні хмари. Якщо хмари розсіються, її можна буде спостерігати в районі Великої ведмедиці, між полярною зіркою і ковшком. Найкраще спостерігати у бінокль, їхати за місто, де зовсім темне небо», – розповів вчений.

За його словами, такі комети вважаються досить рідкісним явищем: подібні випадки бувають один-два рази на рік, зазначив Сурдін.

Він також розповів про незвичайний хімічний склад, через який небесне тіло набуває характерного зеленого кольору.

«Ця комета зелена, бо там певна хімічна сполука, кисню більше, ніж в інших кометах. Комети бувають різного кольору: жовті, блакитні, залежно від того, на яку льоду вона багата, що випаровується і як сонячне проміння змушує її світитися», — додав фахівець.

На початку січня астрономи передбачили, що відкрита торік комета C/2022 E3 (ZTF) стане видно неозброєним оком наприкінці місяця, коли вона пройде повз Землю і Сонце.

C/2022 E3 (ZTF) — довгоперіодична комета, яка була відкрита в рамках астрономічного огляду Zwicky Transient Facility у березні 2022 року, коли вона проходила повз Юпітер. Її орбітальний період становить 50 тисяч років, а найдальша точка (афелій) лежить на відстані 2800 астрономічних одиниць від Сонця.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2023-01-31