Бердянськ. Найбільші підприємства міста працюють на потреби російської армії

Вже майже рік курортний Бердянськ знаходиться в російській окупації. За цей час місто перейшло на розрахунки у рублях, а найбільші підприємства стали працювати на потреби окупантів РФ.  

Як повідомляє Telegram-канал «Бердянськ Сьогодні»,  більшість баз відпочинку та санаторіїв забрали у власників та передали для розселення російських військовослужбовців та облаштування військових шпиталів.

На Дальній косі росіяни облаштували полігон для тренувань, частина бердянського узбережжя – замінована.

Так наприклад Бердянський порт використовується переважно у військових цілях. Якщо раніше через нього відвантажували вкрадене зерно, то зараз переважно переміщують ворожу техніку.

Промислові підприємства Бердянська окупаційна влада переорієнтувала на військові рейки.

Так наприклад «Бердянські жниварки» після захоплення замість сільгосптехніки випускають протитанкові їжаки та буржуйки для армії окупанта. Людей працює мало. Заробітні плати дуже низькі. Основний інженерний склад підприємства виїхав.

Завод «АЗМОЛ» припинив будь-яку виробничу діяльність. Зараз окупанти переважно займаються тим, що вирізають з нього метал та обладнання. Кількість працівників мінімальна. Про відродження виробництва мови не йде.

«Бердянський м’ясокомбінат» – після того як штат підприємства було скорочено до 1/3, тут продовжують виробництво продукції, за співпраці з окупантами. Після переходу на російську сировину, якість ковбаси на сосисок значно знизилась.

Єдина продукція, яку випускає завод залізобетонних конструкцій після захоплення його окупантами – бетоні укріплення «зуби дракона». З урахуванням швидкості їх виробництва та якості матеріалів, іноді ці «зуби» розсипаються вже при погрузці на вантажівку.

Загалом після окупації Бердянська, з нього виїхали майже 90% спеціалістів інженерно-технічних напрямків, які раніше працювали на промислових підприємствах міста. Більшість з них працевлаштувалась на промислових підприємствах Польщі, Німеччини, Грузії, менша частина знову повернулась в Україну.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2023-02-21