Біг по 25 кілометрів на добу та удари м’ячем у живіт. На що йдуть Тейлор Свіфт та інші знаменитості заради ідеальної фігури?

На зміну героїновому шику 90-х і нестримним алкотусовкам наступних десятиліть прийшов тренд на здоровий спосіб життя — сьогодні йдуть і звичайні люди, і знаменитості. 

Причому багато ікон популярної культури не просто відмовляються від шкідливих звичок і піклуються про тіло, а стають буквально одержими спортом. Спосіб життя світових зірок все частіше нагадує підготовку до Олімпіади: ранні підйоми, багатогодинні тренування та виховання в собі витривалості та сили духу. У хід ідуть навіть нестандартні та екстремальні заходи. Навіщо поп-співачки нарощують мускулатуру, наскільки далеко вони готові зайти в гонитві за ідеальним тілом і чому їхнє прагнення може бути небезпечним для здоров’я.

Потужність на підборах і в стразах

Співачка Тейлор Свіфт — приклад артиста, чий успіх ґрунтується не лише на виконавському таланті, а й на виснажливих фізичних навантаженнях. До 34 років Свіфт встигла стати справжнім культурним та економічним феноменом: журнал Time назвав її людиною року, у провідних університетах США студенти вивчають її творчість, а тур Eras приніс їй перший мільярд доларів. Щоправда, щоб підготуватися до нього, співачка тренувалася буквально до знемоги.

В інтерв’ю Time Свіфт розповіла, що під час підготовки до туру щодня тренувалася на біговій доріжці та співала пісні концертної програми. На перший погляд здається, що в цьому немає нічого особливого: пробігтися та заспівати під силу кожній здоровій людині її віку. Однак насправді завдання набагато складніше: концертна програма Eras включає 44 пісні і триває близько трьох з половиною годин з урахуванням пауз між композиціями. Бігти стільки часу саме по собі непросто, а спів робить це завдання майже нездійсненним.

Професійна бігунья на довгі дистанції та головний редактор сайту про спорт Зої Ром зізналася, що спробувала повторити пісенний марафон Свіфт. Це стало найважчим тренуванням у її житті.

Я була розбита. У трахеї було відчуття, ніби я з’їла прикрашене коштовностями вбрання Тейлор. Я була мокра від поту і боролася з бажанням лягти прямо на підлогу спортзалу

Журналісти навіть підрахували відстань, яку щодня на біговій доріжці долала Свіфт. Оскільки співачка рухалася з різною швидкістю під кожен трек — йшла чи повільно бігла під повільні композиції та набирала темп під швидкі — їм довелося розраховувати дистанцію для кожної пісні окремо. У результаті виявилося, що за одне тренування Свіфт пробігала понад 25 кілометрів. Плюс до цього вона щодня займалася хореографією та силовими тренуваннями.

Вправами одержимі й багато інших зірок. Наприклад, співачка Пінк займається силовими тренуваннями з обтяженням, йогою, пілатесом, кардіотренуванням, кікбоксингом і виконує розроблені спеціально для неї вправи. Під час останнього туру 44-річна співачка дивувала глядачів акробатичними трюками: на ременях, що кріпляться до пояса, вона піднімалася над сценою та робила у повітрі сальто та шпагати, при цьому продовжуючи співати без фонограми.

Пінк підвішували вниз головою та просили виконати пісню, а потім кидали у живіт м’ячі. Таким чином вона навчилася одночасно парити та співати, не збиваючи дихання

А 53-річна Дженніфер Лопес тренується щодня та постійно пробує нові форми фізичних навантажень. Вона вважає за краще займатися рано вранці, тому прокидається о 4:45. Зірка реаліті-шоу Кім Кардаш’ян теж любить до світанку піднімати тяжкості у спортзалі. За її словами, вона займається шість разів на тиждень, приділяючи щоразу дві години силовим тренуванням.

Гастрольний режим

Підтягнута зовнішність – це не головний, а скоріше навіть побічний ефект спортивного прагнення зірок. За словами персонального фітнес-тренера знаменитостей Дена Робертса, сучасні артистки насамперед хочуть стати витривалими та сильними, щоб витримувати божевільний ритм їхнього гастрольного життя.

Прикладом такої фізичної сили може стати Тейлор Свіфт. Під час туру Eras їй іноді доводилося давати по шість концертів на тиждень. Кожен тривав чотири години і вимагав кількох змін сценічних костюмів, величезної кількості танців та пробіжок на підборах з одного краю сцени до іншого. Але робота артиста не обмежується виступами, каже Робертс. До їхніх обов’язків входять зустрічі з представниками лейблів та музичних компаній, а також з менеджерами, які домовляються про організацію наступних виступів. Все це, продовжив тренер, потребує величезних фізичних сил від виконавців.

Ми ставимося до артистів як до спортсменів, орієнтуючись на те, яке навантаження витримає їх організм. Наприклад, у когось, як Бейонсе, дуже енергійні танцювальні номери, а Ліам Галлахер може просто стояти на сцені, – каже  Ден Робертс, особистий тренер знаменитостей.

За словами Робертса, підготовка до гастролів зазвичай розпочинається за три місяці до старту концертного туру. Як правило, зірковим клієнтам не потрібно пояснювати фундаментальні речі, каже тренер, оскільки вони й самі чудово знають потреби свого тіла і можуть вибрати відповідний для них режим тренувань та харчування. Головне завдання фахівця — стежити, щоб усе це своєчасно виконувалося, іноді коригувати навантаження чи просто вислухати та підбадьорити.

Для деяких знаменитостей тренування – це своєрідна втеча від рутини

Робертс уточнив, що артисти не люблять вечірки. Більшість із них після концерту вирушають не до клубу, а до себе в номер, де п’ють чай та лягають спати.

«Артисти, які дбають про імідж, не збираються псувати репутацію чи скасовувати концерти через похмілля. Вони надто професійні», — каже Робертс.

Зіркові проблеми зі здоров’ям

Такі колосальні фізичні навантаження не проходять безвісти для здоров’я. Так, Тейлор Свіфт в інтерв’ю Time розповіла, що в перервах між виступами вона не мала сил навіть просто встати з ліжка. «Я ледве могла говорити, бо співала три концерти поспіль. Після танців на підборах щоразу, коли я робила крок, мої ноги видавали хрускіт. Але це найбільше задоволення, яке я колись відчувала», — зізнається артистка.

За словами Дена Робертса, біль та травми в артистичному середовищі — звичайна справа, і вони є практично у кожного відомого виконавця. Наприклад, атлетична та фізично міцна Пінк все життя бореться з проблемами зі здоров’ям. У два роки у неї виявили астму, але вона все одно навчилася контролювати дихання та співати. У 2012 році їй видалили жовчний міхур. Після пандемії у 2021 році вона знову опинилася на лікарняному ліжку. Цього разу їй прооперували кульшовий суглоб і замінили два диски шийних хребців. «Тепер я — біонічна жінка. Я сильніший, ніж будь-коли у своєму житті», — жартує з цього приводу Пінк.

Щоправда, сама Пінк ніколи не пов’язувала проблеми зі здоров’ям зі своєю творчою діяльністю. Але травми все одно впливали на роботу та життя артистки, вимагаючи від неї особливої завзятості, зокрема й у спортзалі.

З проблемами, викликаними прагненням виглядати краще і витривалішим, стикалася й ікона поп-культури Бейонсе. У минулому вона зробила чимало помилок, які згодом негативно вплинули на її стан здоров’я.

“Більше половини свого життя я боролася з безсонням через гастролі. Роки танців на підборах мучили м’язи. Моє волосся і шкіра постійно відчували стрес від фарби, завивки, сильного макіяжу та поту”, – розповіла Бейонсе, співачка, актриса, танцівниця.

Крім того, у першому десятилітті ХХІ століття тоді ще зовсім молода артистка захоплювалася екстремальними дієтами. У 2006 році, щоб підготуватися до зйомок у мюзиклі «Дівчина мрії», співачка протягом десяти днів нічого не їла і лише пила лимонний сік із додаванням кленового сиропу та пекучого перцю кайенського. Іншим разом, щоб виглядати стрункою на музичному фестивалі Коачелла, Бейонсе за місяць до виступу відмовилася від хліба, вуглеводів, солодкого, м’яса, риби та алкоголю.

“Раніше я проводила занадто багато часу на дієтах, помилково вважаючи, що турбота про себе означає фізичні вправи і надмірну концентрацію на тілі”, – згадувала про ті роки співачка.

У результаті Бейонсе відмовилася від сумнівних експериментів із схудненням, але інтенсивність її тренувань залишається дуже високою. Вона розповіла, що деякі дні по дев’ять годин відпрацьовує танцювальні прийоми. В решту часу займається карате, вправами з бойовими канатами, фітнесом та кардіотренуванням.

Тренер Майкл Ваннер переконаний, що подібні режими спортивних занять не підходять більшості людей, оскільки подібне навантаження не просто не корисне, а шкідливе для здоров’я. Він пояснив, що після тренування м’язам потрібно щонайменше 48 годин для відпочинку. Якщо за прикладом зірок не дотримуватись цього правила, то в кращому випадку заняття будуть марними, а в гіршому призведуть до травм та хронічної втоми. Звичайним людям він порадив не намагатися повторити спортивні рекорди артисток, принаймні без штату особистих масажистів, лікарів та тренерів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2024-01-19