Bloomberg: можливі нові затримки під час розгляду пакету допомоги Україні у Конгресі США

Агентство Bloomberg пише з посиланням на джерела у Конгресі США, що Палата представників може повернутися до розгляду законопроекту про допомогу Україні протягом кількох тижнів. 

Раніше деякі представники Республіканської партії висловлювали впевненість, що Конгрес може проголосувати за поновлення підтримки Києва невдовзі після 9 квітня, коли конгресмени повертаються до роботи після великодніх канікул.

Однак, за даними Bloomberg, таке голосування навряд чи відбудеться до середини квітня, а, можливо, затягнеться і на більш тривалий термін.

Як сказано в публікації, це пов’язано з тим, що речник Палати представників Майк Джонсон, як і раніше, намагається знайти спосіб домовитися з частиною Республіканської партії, скептично налаштованої щодо допомоги Україні.

“Співробітники Джонсона не надали республіканським конгресменам будь-який докладний план розгляду пакета допомоги і, ймовірно, поки не вирішили, яких саме поступок вони мають намір вимагати від адміністрації Байдена”, – пише Bloomberg.

З посиланням на партійних чиновників це ЗМІ повідомляє, що така ситуація не дає змоги забезпечити підтримку Конгресу при голосуванні наступного тижня.

Раніше в інтерв’ю телекомпанії Fox News Джонсон заявляв, що республіканці мають намір пов’язати підтримку України із додатковими умовами. Зокрема, вони можуть вимагати, щоб Київ отримував нову допомогу у вигляді позик, або для фінансування України використовувалися конфісковані російські активи.

Джонсон також говорив, що умовою схвалення пакета може бути скасування мораторію на видачу ліцензій на експорт зрідженого газу. Однак у вівторок Білий дім відкинув можливість такої угоди з республіканцями, йдеться у публікації.

Офіційний представник Джонсона повідомив, що речник все ще намагається визначити, який саме варіант знайде підтримку у республіканців.

Найбільш радикально налаштоване крило Республіканської партії (зокрема конгресвумен Марджорі Тейлор Грін) погрожують відправити Джонсона у відставку, якщо він винесено закон про допомогу Україні на голосування. У такому разі його можуть урятувати члени Демократичної партії, переважна більшість яких виступають за відновлення підтримки Києва.

Законопроект про допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню на загальну суму 95 млрд доларів (близько 60 млрд із них призначено для Києва) вже схвалив Сенат, але він, як і раніше, заблокований у Палаті представників через позицію прихильників екс-президента Дональда Трампа та призначеного ними спікера Майка Джонсона.

Українські та західні офіційні особи визнають, що затримка з виділенням американської військової допомоги вже шкодить становищу України на полі бою.

Раніше повідомлялося, що республіканці у Конгресі США припускають, що закон про допомогу Україні буде винесено на голосування після 9 квітня.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2024-04-04