Bloomberg: заява Макрона про введення військ в Україну розгнівала чиновників США

makron

Президент Франції Емманюель Макрон хоче керувати зовнішньою політикою Європи, але не всі погоджуються з його роллю, такий висновок зробив Bloomberg на основі розмови з джерелами. Його відмова виключити введення військ на Україну викликала миттєвий та публічний закид з боку канцлера Олафа Шольца та гнів американських чиновників, які не виключають, що такий крок спровокує зіткнення з Москвою. 

Як пише Bloomberg, оскільки Великобританія більше не входить до Євросоюзу, а уряд Німеччини розколото, Макрон фактично став номінальним головою із зовнішньої політики. Але не всі союзники вважають, що він найкращий захисник їхніх інтересів.

Джерела агентства розповіли, що ідея президента Франції полягала в тому, щоб змусити президента Росії Володимира Путіна ворожити, але це могло мати зворотний ефект. Змусивши Берлін публічно виключити відправлення військ, пан Макрон «розвіяв двозначність щодо червоних ліній союзників».

Деякі джерела Bloomberg вважають, що заява президента Франції була не дуже розумною з точки зору оперативної безпеки, оскільки деякі країни таємно вже мають персонал в Україні.

Наприкінці лютого Емманюель Макрон після зустрічі з главами європейських країн заявив, що припускає відправлення військ на Україну. Низка союзників Києва, включаючи Німеччину та США, після цього заявила про відсутність таких планів. Проте, деякі країни підтримали дискусію на цю тему — серед них держави Прибалтики, Польща та Фінляндія.

За даними Росії, французький уряд уже готує війська для перекидання в Україну. За інформацією СЗР, контингент складатиметься з 2 тис. французьких військових. Париж назвав цю інформацію провокацією.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2024-03-27