Deutsche Bahn збільшила збиток до 2,3 млрд євро: списала поїзди ICE на 1,4 млрд через хронічні затримки

Screenshot 12 8

Німецька залізнична компанія Deutsche Bahn за підсумками минулого року збільшила чистий збиток до 2,3 мільярда євро — проти 1,8 млрд євро у 2024-му. Головна причина — масштабне списання вартості фірмових поїздів ICE через хронічні затримки. Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела.

ICE списали на 1,4 млрд євро

Підрозділ міжміських перевезень Deutsche Bahn змушений був списати вартість поїздів ICE на 1,4 мільярда євро — безпосередній наслідок постійних затримок, що перетворились на системну проблему. Операційний прибуток (EBIT) компанії при цьому склав 300 мільйонів євро.

Інфраструктура у ремонті — пасажири тікають

Deutsche Bahn реалізує багатомільярдний проект капітального ремонту застарілих магістральних ліній, нерідко закриваючи цілі ділянки на місяці. Ремонти в інфраструктурному підрозділі б’ють по дочірній залізничній компанії: вона змушена виплачувати пасажирам компенсації за запізнення.

Ситуацію погіршує відтік клієнтів — все більше мандрівників обирають автомобіль або літак, аби уникнути затримок і скасувань.

Раніше повідомлялося, що міністр транспорту Німеччини Фолькер Віссін заявив про необхідність терміново реформувати Deutsche Bahn.