Експерт попередив про небезпеку постійного знаходження зарядки в розетці

Якщо не виймати несправний зарядний пристрій із розетки, він може спалахнути, попередив експерт. У розмові з «Лентой.ру» вчений розповів про ризики, які можуть нести в собі зарядні пристрої, що залишилися в розетці. 

Якщо ваш зарядний пристрій постійно включено в ланцюг живлення, якщо ви ніколи не виймаєте вилку з розетки, тобто кілька ризиків, про які потрібно знати.

Найсуттєвіший ризик — це нестабільність напруги у побутовій мережі, зазначив вчений.

«Стрибки напруги, які бувають досить часто і іноді відрізняються суттєвою амплітудою і часом, можуть вивести з ладу ваш зарядний пристрій. Стрибкоподібність поведінки побутової електричної мережі може зруйнувати навіть дуже надійні пристрої, але які не мають додаткового захисту», – попередив він.

Помітні стрибки напруги зазвичай спостерігаються під час грози або сильного вітру. Назаренко порекомендував під час негоди знеструмлювати всі електроприлади, щоб уникнути можливих поломок електроприладів.

“Слід також враховувати, що деякі зарядні пристрої створюють помітні магнітні поля, які впливають на здоров’я людини зовсім не позитивно при тривалому впливі”, – зазначив фізик.

Він порадив використовувати для нічної зарядки телефонів розетки, які віддалені від ліжка хоч би на 120 сантиметрів. Також фахівець порекомендував звернути увагу на зарядні пристрої для деяких видів «розумної» апаратури. Він зазначив, що у них схожий принцип роботи з тими, що використовуються для телефонів і, відповідно, вони мають ті ж ризики.

У плані економії електроенергії звичка витягувати зарядку з розетки практичного сенсу майже не має, якщо зарядний пристрій не надто старий або не надто погана якість.

Потужність, яка витрачається без підключеного смартфона, вкрай мала, тож рахунок за спожиту електрику зміниться на кілька копійок, пояснив вчений. Але це вірно для одного зарядного пристрою, що справно працює.

Також фізик зазначив помилку з приводу ймовірності мимовільного займання зарядки, залишеної в розетці.

“Статистично це майже легенда: переважна більшість зарядних пристроїв мають вбудований захист від таких надзвичайних подій”, – повідомив він. Однак, це твердження так само правильне тільки для зарядок, що справно працюють. “Якщо ви помічаєте, що ваш зарядний пристрій, кабель, який підходить до вашого смартфону або вилка, коли ви виймаєте її з розетки, сильно нагрівається, то краще не ризикувати і замінити елемент, що надмірно нагрівається”, – порадив експерт.

Раніше фахівці Центру цифрової експертизи Роскачества розповіли про правильну експлуатацію батареї смартфона. Вони назвали способи, за допомогою яких можна продовжити термін служби акумулятора у пристрої. За словами фахівців, батарея у сучасному телефоні розрахована на роботу протягом 3-5 років або 500-1000 циклів перезаряджання.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2022-11-16