FT: влада Британії розпочала роботу над законодавством з регулювання ШІ

ii

Уряд Великобританії розпочав роботу над створенням законодавства, покликаного регулювати сферу штучного інтелекту. Про це повідомляє Financial Times, посилаючись на власні джерела. За даними газети, роботу розпочато у зв’язку зі зростанням занепокоєння потенційною шкодою, яка може принести широке і безконтрольне поширення технології. Як зазначається, нове законодавство регулюватиме насамперед найпотужніші моделі ШІ.

Співрозмовники газети зазначають, що поки що уряд не має жодних чітких термінів, що стосуються розробки та введення нових правил. Проте є очевидне розуміння того, якими вони мають бути.

Передбачається, що будуть запроваджені певні обмеження на створення великих мовних моделей, на яких базуються такі ІІ-продукти, як, наприклад, ChatGPT та його аналоги та конкуренти.

Крім того, правила зроблять обов’язковими передачу компаніями-розробниками своїх алгоритмів урядовим структурам та безумовне надання доказів того, що компанії провели відповідне тестування своїх продуктів на безпеку.

Приймуть до уваги і стурбованість антимонопольних органів.

Так, минулого тижня глава Управління з конкуренції та ринків Великобританії Сара Карделл публічно висловила занепокоєння з приводу того, що невелика група технологічних компаній, зайнята розробкою ШІ, «може мати здатність і стимули для того, щоб формувати цей ринок у своїх інтересах». Пані Карделл відзначила наявність «взаємопов’язаної мережі» з більш ніж 90 партнерств і стратегічних інвестиційних проектів, що включають обмежену кількість одних і тих же компаній — Google, Amazon, Nvidia, Meta Platforms.

Експерти зазначають, що серйозний розгляд законодавства, яке б регулювало ШІ, вступає в суперечність із раніше зайнятою урядом позицією фактичного невтручання та бажання делегувати регулювання у цій галузі добровільним угодам між конкретними компаніями та урядом. Стверджувалося, що якісь жорсткіші заходи обмежуватимуть зростання. Зокрема, у листопаді минулого року міністр у справах ШІ віконт Джонатан Кемроуз говорив про те, що в найближчому майбутньому ніякого законодавства щодо цього очікувати не слід. А ще раніше і прем’єр-міністр Ріші Сунак заявив, що британська відповідь на міжнародну тенденцію щодо розробки різноманітних регулюючих документів у цій галузі — «не поспішати».

Раніше повідомлялося, що штучний інтелект прискорив наукові відкриття.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2024-04-15