Гінеколог застерегла жінок від носіння коротких пуховиків узимку

Через переохолодження у жінки може розвинутись таке неприємне захворювання, як цистит, попередила гінеколог, яка застерегла жінок від носіння коротких пуховиків узимку та розповіла, як уберегтися у холоди. 

За словами лікаря, переохолодження виникає, коли температура тіла опускається до 35 ° С і нижче. Це може статися під час довгої прогулянки морозом, особливо якщо промочити ноги. Переохолодити організм здатні і кондиціонери.

Одяг не за погодою може стати причиною гіпотермії. Наприклад, модниці вважають за краще носити укорочений верхній одяг, який недостатньо добре зберігає тепло тіла і не захищає органи малого тазу від вітру.

Фахівець додала, що при переохолодженні тіло намагається адаптуватися до стресової обстановки, мобілізувавши всі системи життєдіяльності. Різко збільшується вироблення тепла, звужуються кровоносні судини, скорочується кількість кисню у тканинах. В цей час організм особливо вразливий для інфекцій, що підвищує ризик розвитку циститу.

Гінеколог пояснила, що для жінок цистит особливо небезпечний.

«Мочівник у жінок коротший і ширший, ніж у чоловіків. Так інфекції із зовнішнього середовища досить швидко проникають у сечовий міхур та викликають запалення. Холод у цьому випадку – чудовий помічник, який запускає механізми розвитку хвороби», – прокоментувала лікарка.

Сплутати симптоми циститу з іншим захворюванням складно. Пацієнти скаржаться на різкі болі, що тягнуть внизу живота, часте і хворобливе сечовипускання, зміна кольору сечі і підвищення температури тіла. Потрібне негайне звернення до лікаря.

Вона додала, що цистит лікують різними препаратами, у тому числі й антибіотиками, але застосовувати їх можна за призначенням лікаря.

«Самолікування може перевести перебіг захворювання на хронічну форму. Також при неправильному лікуванні високий ризик висхідної інфекції, при якому мікроорганізми мігрують із сечового міхура у нирки, викликаючи пієлонефрит», – попередила вона.

Фахівець рекомендувала тепліше одягатись, щоб знизити несприятливий вплив холоду на організм. Крім того, в холодну пору року краще відмовитися від куріння та вживання спиртних напоїв на вулиці, не виходити з дому з мокрим волоссям та зміцнювати імунітет вітамінами та мінералами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2022-12-26