Глава «Совкомфлоту»: 8% танкерів компанії під санкціями США

zerno

Ігор Тонковідов, голова найбільшої російської судноплавної компанії «Совкомфлот», яка бере активну участь в експорті російської нафти і нафтопродуктів, що підживлює російський бюджет, розповів, яка частина судів його компанії зараз зазнала американських санкцій.

“За нашими оцінками, на сьогоднішній день близько 8% флоту, який бере участь у російських перевезеннях [вуглеводнів на експорт], потрапило під санкції”, – цитує Тонковідова офіційне агентство ТАРС.

Тонковідов розповів про це на Національному нафтогазовому форумі в Москві. США ввели санкції проти «Совкомфлоту» 23 лютого.

Керівник також розповів про практику використання Росією того, що більшість спостерігачів називає «тіньовим флотом», але сам він вважав за краще назвати його «нейтральним».

Взимку 2022-23 років провідні країни Заходу заборонили своїм страховим і судноплавним компаніям обслуговувати перевезення російської нафти за ціною, вищою від «стелі» в 60 доларів за барель. Цей захід не досяг своїх безпосередніх цілей: Росії вдається обходити обмеження різними способами і експортувати нафту за вищою ціною. Головним із цих обхідних шляхів став саме тіньовий флот — переважно старі танкери, які скуповує Росія, не користуючись послугами судновласників, страховиків та інших сервісів на Заході.

Проте в останні місяці Мінфін США почав запроваджувати санкції проти виявлених танкерів «тіньового флоту». Після цього, наскільки відомо, навіть такі юрисдикції, як Індія, відмовляються приймати їх у своїх портах.

«Нейтральний флот обслуговує левову частку (російського) нафтоекспорту. Це не блискучі конячки, а підтримані судна, які відживають свій вік. Це виклик для страхових компаній», – цитує Тонковідова агентство Reuters.

Раніше повідомлялося, що Єврорада включила обхід санкцій ЄС до переліку кримінальних злочинів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2024-04-16