Хватит грабить город: Оппозиционные партии запорожского горсовета обвинили Буряка в коррупции

Поделиться

Перед началом первой в 2018 году сессии Запорожского городского совета три депутатские фракции выступили со бращением к городскому голове Владимиру Буряку, и депутатам фракций «Оппозиционный блок», «Наш край» и «Новая политика» пишет Акцент.

Оппозиционные к мэру фракции требуют остановить коррупционные схемы, захлестнувшие город, уволить заместителя мэра Анатолия Пустоварова, провести новый прозрачный конкурс на управителей, вернуть запорожцам средства, которые им задолжали КП «Наше місто» и КП «Основание», остановить разворовывание бюджета.

Приводим полный текст обращения, которое зачитала на сессии глава фракции «Батькивщина» Ирина Костенко:

Звернення до Запорізького міського голови Буряка В.В., 
депутатів фракцій «Опозиційний блок», «Нова політика», «Наш край»

Ми, депутати фракцій «ВО «Батьківщина», «Укроп», «Солідарність» Запорізької міської ради, звертаємося до Вас з обуренням щодо ситуації, яка склалася у місті протягом останніх двох років.

Виконавча влада міста була сформована наприкінці 2015 року без обговорення з депутатським корпусом, громадою. Депутатському корпусу були представлені кандидатури, про яких не було відомо нічого, крім того, що вони є працівниками заводу «Запоріжсталь».

Вимоги депутатів щодо представлення програми дій у відповідних сферах, були проігноровані. Депутати фракцій «ВО «Батьківщина», «Укроп», «Солідарність» не голосували за запропоновані кандидатури, розуміючи, що це не є гарним початком діяльності виконавчої влади для розбудови міста.

Перші ластівки з’явились у 2016 році, коли була запроваджена програма «Прозоро». Відтоді всі побачили рівень некомпетентності та корумпованості виконавчої влади міста. Не було жодного тижня, щоб ЗМІ не викривали чергову корупційну схему. Як приклади: закупівля спортінвентарю та якість харчування в учбових закладах, закупівля вікон по значно завищеним цінам, побори з населення на СКП «Ритуал», грабіж підприємців міста по сплаті за тепло з боку Концерну «МТМ», значні втрати бюджетних коштів внаслідок зловживання керівництва КП «УКБ» тощо.

Завершення 2016 та 2017 років показало, що, маючи відповідні повноваження та кошти, виконавча влада міста не змогла освоїти їх саму значну, за останні роки, частину(в повному обсязі), а це – не збудовані дитячі садки, школи, майданчики, стадіони, та гроші, які не пішли безпосередньо на розвиток економіки міста.

Окремо хотілось би зупинитись на переліку основних виконавців робіт. Систему «Прозоро», яку було запроваджено для проведення чесних прозорих відкритих торгів та ефективного використання бюджетних коштів, міська виконавча влада використовує для створення штучних перешкод підприємцям та підприємствам, які можуть скласти чесну конкуренцію, завдяки чому так звані «торги» виграють наближені до міської виконавчої влади структури з донецькими коріннями. Як наслідок — міська виконавча влада залазить у гаманець до кожного мешканця міста.

У 2017 році ми стали свідками афери у сфері ЖКГ під назвою «конкурс» на призначення управляючих компаній. Мешканців міста незаконно, як кріпаків, передали під управління кишеньковими компаніям, наближеним до керівників міста (окремих депутатів, заступників мера, виконавчої влади). Результатом цього таємного розподілу сфер впливу став повний хаос у процесі надання житлово-комунальних послуг та зрив початку опалювального сезону.

Усі мешканці міста пам’ятають листопад 2017 року, коли мешканці деяких будинків хотіли навіть перекривати дороги, а керівництво міста самоусунулось від вирішення цих проблем. Суд підтвердив незаконність проведення конкурсу, але навіть після цього міська влада, замість належної реакції, не знайшла нічого кращого, ніж відмовчуватися.

Нам здавалось, що міська виконавча влада повинна зробити хоча б якісь висновки, але грудень 2017 року продемонстрував – міська влада досягла дна і почала в нього занурюватись.
У той час, коли інші міста займаються розвитком та показують зростання — наше місто прославилось на всю Україну тим, що його керівники організовують масштабні схеми розкрадання бюджетних коштів, а потім в найкращих традиціях української політики їздять на судові засідання під клітчастою ковдрою.

Наші вимоги, депутатів фракцій «ВО «Батьківщина», «Укроп», «Солідарність», дуже прості та сформовані разом з мешканцями нашого міста. Ми ВИМАГАЄМО від міського голови та депутатів «Оппоблокуґ», «Нової політики», «Нашого краю» припинити зловживання владою, зупинити колосальні масштаби корупції та грабунку запоріжців і міського бюджету.

ВИМАГАЄМО :
Негайно, до розгляду питань порядку денного пленарного засідання 31.01.2018, відсторонити, а в перший робочий день — звільнити заступника міського голови Пустоварова А. І.
З метою прозорого, ефективного використання бюджетних коштів, недопущення використання коштів громади міста для збагачення членів команди «крєпкіх хазяйствєнніков» підтримати та прийняти в цілому проект рішення про «допорогові закупівлі».

З метою запобігання неефективної роботи комунальних підприємств, які отримують дотації з міського бюджету, тобто кошти мешканців міста, керівники яких нахабно грабують місто, закуповують легкові автомобілі, та одноосібно укладають невигідні для громади міста договори, розглянути та прийняти в цілому рішення «про наглядові ради комунальних підприємств».

Для зменшення корупції в сфері тендерних закупівель, прийняти рішення про введення до складу тендерних комітетів при департаментах та комунальних підприємствах представників громадськості та журналістів, які займаються незалежними розслідуваннями.

Для забезпечення повернення жителям м. Запоріжжя заборгованості МКП «Основаніє», КП «Наше місто» по перерахункам за фактично не надані послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій прийняти в цілому рішення «Про створення тимчасової контрольної комісії з перевірки фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств  «Наше місто» та «Основаніє».

Прийняти в цілому рішення «Про зниження цін (тарифів) на послуги з прибирання прибудинкової території багатоквартирних будинків м. Запоріжжя»;
Прийняти рішення про проведення нового чесного відкритого конкурсу з призначення управителів багатоквартирних будинків з метою запровадження конкурентного середовища, підвищення якості обслуговування житлового фонду та зниження рівня тарифів в місті Запоріжжя.

Звертаємось до представників силових структур щодо надання інформації щодо їх дій, чи бездіяльності, по результатам попередніх аудитів, перевірок тимчасових комісій, публічних заяв журналістів та депутатів щодо діяльності КП які призвели фінансових збитків бюджету міста.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Поделиться

Добавить комментарий

Спасибо!

Теперь редакторы в курсе.