Лікар розвіяв популярний міф про корисний для зору продукт

malina

Користь моркви та чорниці для зору перебільшена, незважаючи на те, що вони насправді містять вітаміни групи B, PP та C, бета-каротини, а також лютеїн та зеаксантин, розповіла офтальмолог Валентина Меркулова.  

Офтальмолог пояснила, що бета-каротин, що міститься в моркві, в організмі перетворюється на вітамін А. Він необхідний для синтезу зорового пігменту родопсину.

Проте додатковий прийом вітаміну А справді необхідний, але лише пацієнтам із тяжкими спадковими захворюваннями очей, наприклад, із пігментним ретинітом.

Також у моркві містяться лютеїн та зеаксантин, необхідні для нормальної роботи сітківки ока. Вони захищають її від ультрафіолетових променів та вільних радикалів.

Однак для надходження в організм необхідної кількості корисних речовин потрібно з’їдати кілька кілограмів чорниці та моркви на день, що неможливо, продовжила офтальмолог. Набагато простіше та ефективніше, на її думку, приймати курсами вітамінно-мінеральні комплекси у профілактичній дозі.

«Потрібно пам’ятати, що ці речовини необхідні для нормальної роботи сітківки ока та організму в цілому, але ніякі наявні захворювання чорниці та моркви не вилікують, – резюмувала Меркулова. — Для підтримки гарного зору та профілактики очних захворювань набагато важливіше регулярні огляди офтальмолога, контроль хронічних захворювань та здоровий спосіб життя».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2023-11-30