Психотерапевт пояснив нездатність пробачити образу

Довгі образи виникають через ірраціональні уявлення про себе, вважає психотерапевт Євген Фомін. За словами фахівця, у вразливіших на тлі образи виникають дисфункціональні емоції: роздратування змінюється гнівом, і в результаті людина неправильно інтерпретує подію. 

Наприклад, продовжив Фомін, людина з адекватною оцінкою своєї особистості не образиться, якщо хтось назвав її дурнем.

«Але якщо в людини низька самооцінка і вона сама вважає далеко не інтелектуалом, то на подібні висловлювання виникне вкрай негативна реакція. А чому? Тому що опонент потрапив у крапку, помітивши його слабкі сторони, які він старанно намагався приховати», — пояснив він.

Ірраціональні настанови щодо самих себе, додав він, здатні продовжити образи на роки. «Коли людина чує образу з боку, яка збіглася з її переконанням, усередині неї розгортається ціла когнітивна карта з великим масштабом, тому що образа активувала її власну установку щодо себе», — розповів психотерапевт.

Фомін попередив, що спотворення реальності, в якому людина і сама себе вважає дурнем, і приписує цю думку оточуючим, може закінчитися погано для того, що образився. Проте, втішив він, довгі образи піддаються корекції. Для цього, за його словами, слід звернутись до психотерапевта.

Раніше повідомлялося, що подружжя зі США знайшли оригінальний спосіб уникнути сімейних сварок і знизити рівень стресу. 34-річна Рейчел Шепард-Охта та 37-річний Марлі за порадою психолога вирішили проводити регулярні сімейні планерки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2023-02-28