Reuters: санкції проти китайських банків попередньо обговорювалися, але поки що США сподіваються примусити їх до відмови від співпраці з Росією іншими засобами

Агентство Reuters з посиланням на анонімне американське джерело повідомляє, що в США попередньо обговорювалася можливість накладання санкцій на деякі китайські банки, але закінчених планів таких заходів на даний момент немає.

В адміністрації Байдена не планують запроваджувати санкції у найближчій перспективі та сподіваються переконати китайські банки припинити співпрацю з Росією дипломатичним шляхом. У Білому домі та Мінфіні США це поки що офіційно не коментували, пише Reuters.

У понеділок Wall Street Journal написала також за анонімними джерелами, що санкції проти деяких китайських банків розробляються. Робиться це в розрахунку на заваді комерційній підтримці російської військової промисловості з боку Китаю. Китайські банки обробляють платежі за постачання Росію товарів подвійного (тобто як цивільного, і військового) призначення.

У разі запровадження санкцій китайські банки будуть відрізані від доступу до долара. Це завдасть істотних збитків китайській економіці в умовах, коли уряд країни намагається вирішити проблеми економічного зростання, що гальмує, всередині країни за рахунок всілякого нарощування експорту.

Відрізання доступу до долара часто стає важким ударом бізнесу банків.

У минулому США запроваджували санкції проти невеликих китайських банків, звинувачених у співучасті у порушенні санкцій проти Ірану. Проти великих фінансових інститутів санкції ще не запроваджувалися, і багато аналітиків називають це «ядерним варіантом».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2024-04-24